2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej – nowoczesna stomatologia w pigułce

2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej – nowoczesna stomatologia w pigułce

Po raz drugi stawiamy sobie za cel stworzenie platformy wymiany poglądów na najistotniejsze zagadnienia w różnych dziedzinach stomatologii. Zdając sobie sprawę z konieczności kontynuacji kształcenia, a także rosnącej liczby codziennych obowiązków (czytaj braku czasu) – proponujemy udział w wydarzeniu kumulującym w jednym miejscu znakomitych ekspertów, gotowych dzielić się wiedzą i doświadczeniami. Ich zaangażowanie sprawia, że trzydniowy Kongres z powodzeniem może pełnić rolę edukacyjnego drogowskazu, zarówno dla doświadczonych lekarzy, techników czy higienistek, jak i młodych adeptów stomatologii.

Podobnie jak w 2017 r. będziemy rozwijać formułę w myśl integracji naukowej, w której o zawartości programu naukowego decydują znakomici akademicy i uznani praktycy. Lista wykładów, prezentacji czy warsztatów będzie efektem dialogu przedstawicieli najważniejszych towarzystw naukowych oraz organizacji lekarsko-dentystycznych w kraju. Duże zainteresowanie (ponad 1200 uczestników) podczas I edycji Kongresu Unii Stomatologii Polskiej odbieramy jako mandat zaufania do kontynuowania projektu właśnie w oparciu o takie zasady.

Szczegóły programu naukowego poznamy wczesną wiosną. Z pewnością nie zabraknie w nim: wykładów, warsztatów, sesji HOT-TOPIC, a także sesji prezentujących wytyczne w konkretnych dziedzinach stomatologii.

Kongres Unii Stomatologii Polskiej to:

- otwarcie na szeroką współpracę naukową

- najwyższy poziom — wspólny cel edukacyjny

- wiedza naukowa na równi z praktyką

- autonomia w działaniu dla towarzystw i organizacji (własne sesje lub projekty)

- współpraca z partnerami biznesowym

2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej będzie kontynuacją edukacyjnego projektu opartego na integracji naukowej oraz integracji nauki z biznesem. Pierwsza edycja wydarzenia udowodniła, że towarzystwa naukowe oraz organizacje lekarsko-dentystyczne chcą prowadzić dialog, wzajemnie się inspirować, uzupełniać, a efektem ich wspólnej pracy może być atrakcyjny program naukowy. Beneficjentami tej współpracy są uczestnicy Kongresu, to z myślą o nich projektowana jest siatka sesji, wykładów czy warsztatów. Kluczem przy wyborze tematów są światowe rekomendacje oraz trendy w stomatologii. Bez aktualnej wiedzy trudno leczyć skutecznie i bezpiecznie. Uważnie analizujemy także opinie uczestników o wykładowcach, tak aby do Poznania zapraszać wyłącznie tych, którzy spełnili pokładane w nich zaufanie. Na Kongres można patrzeć jako wydarzenie interdyscyplinarne, przekrojowo opowiadające o nowoczesnej stomatologii, ale również poprzez pryzmat szkolenia specjalistycznego. Za konkretne sesje odpowiedzialni są ludzie, którzy doskonale zdają sobie sprawę z edukacyjnego popytu kolegów i koleżanek po fachu. Zapewniam, że im naprawdę zależy, aby lekarz wrócił do pacjentów bogatszy o nową wiedzę i umiejętności.

Prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej