Rejestracja na 2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej już otwarta !

Rejestracja na 2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej  już otwarta !

Celem Rady Naukowej Kongresu, która przez ostanie miesiące pracowała pod przewodnictwem prof. Marzeny Dominiak, prezydenta Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, było stworzenie programu, który trafi w oczekiwania lekarzy stomatologów ogólnie praktykujących, największej grupy dentystów w Polsce. Kongres ma pozwolić na weryfikację wiedzy i umiejętności względem aktualnych światowych standardów, bez zapominania o podstawowych zagadnieniach.  »zobacz program Kongresu«

- Program jest pragmatyczny, co w naszym przekonaniu jest jego największą zaletą. Kierujemy go do tych, którzy na co dzień podejmują wiele różnych wyzwań leczniczych i zmagają się z licznymi wątpliwościami. Stomatolog bez specjalizacji z powodzeniem może być wybitnym fachowcem, pod warunkiem, że jest na bieżąco z trendami i aktualnymi rekomendacjami. W Poznaniu będziemy podkreślać, że chcąc leczyć bezpiecznie i nowocześnie nie można zapominać m.in. o profilaktyce, opiece stomatologicznej nad kobietami w ciąży, leczeniu mleczaków, podstawowych badaniach przyzębia czy prawidłowej antybiotykoterapii - wyjaśnia prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, członek Komitetu Edukacyjnego Światowej Federacji Dentystycznej FDI.

Program Kongresu jest efektem pracy przedstawicieli najważniejszych towarzystw i organizacji stomatologicznych w Polsce w ramach tzw. unii stomatologii polskiej. Takie połączenie ma zapewnić wysoką jakość merytoryczną wydarzenia. W Poznaniu nawet szkolenia firmowe, w tym roku otwarte dla wszystkich, muszą uzyskać akceptację Rady Naukowej Kongresu.

- Mamy duży szacunek dla czasu stomatologów, zdajemy sobie sprawę, że każdy dzień poza gabinetem to strata pieniędzy. Aby przemienić je w korzyść potrzebny jest odpowiedni produkt. To właśnie ambicja organizatorów CEDE i Kongresu. Chcemy, aby przyjazd do Poznania opłacał się wszystkim: lekarzom, higienistkom, asystentkom oraz wystawcom, a gwarantem zadowolenia z uczestnictwa ma być wiedza. Ambicją prelegentów będzie przekazanie słuchaczom wzorcowych recept na leczenie, opartych na aktualnych, światowych wytycznych. Dla atrakcyjności przekazu zestawiamy różne punkty widzenia, o leczeniu mówimy w aspekcie dylematów, nie unikamy kontrowersyjnych tematów. Wszystko po to, aby uczestnik mógł zweryfikować procedury stosowane we własnym gabinecie i razie potrzeby je udoskonalić - dodaje prof. Marzena Dominiak.

2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej kontynuuje zapoczątkowaną w  2016 r. misję integracji nauki z biznesem, co bez wątpienia umożliwia bliskość wystawy produktów stomatologicznych CEDE. Szkolenia firmowe prowadzone będą w forach edukacyjnych zlokalizowanych tuż obok stoisk wystawców. Nauka z biznesem będzie przenikać się także w ramach otwartej sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce”, podczas której zostaną zaprezentowane najlepsze prace habilitacyjne, doktorskie i studenckie ostatnich lat. To tutaj, pod okiem wymagającego jury hartują się – być może – przyszli liderzy stomatologii.

- Sesja daje wspaniałe możliwości komercjalizacji dobrego pomysłu klinicznego. Mamy Partnerów, którzy czekają na młodych bezkompromisowych innowatorów - podkreśla prof. Tomasz Konopka, pomysłodawca sesji.

Autorzy programu nie zapominają, że ważnymi członkami zespołu stomatologicznego są asystentki i higienistki. III Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych „Zawód higienistki i asystentki wart POZNANIA”, który po raz pierwszy znalazł się w programie Kongresu jest tego najlepszym dowodem.

- To ogromne wyróżnie­nie i motywacja do ciężkiej pracy. Zapraszam wszyst­kich, którzy chcą być na bieżąco z aktualnymi trendami w leczeniu, asyście i higienie – mówi mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, pomysłodawczyni Zjazdu, członek Rady Naukowej 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej.

Rejestracja na 2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej ruszyła w kwietniu. Do wyboru jest uczestnictwo jedno lub trzydniowe. Ze szczegółami programu można zapoznać się na www.cede.pl. Do rąk kilkunastu tysięcy lekarzy dentystów trafi także drukowany informator CEDE 2018. W maju do pobrania dostępna będzie bezpłatna aplikacja mobilna. 

Wśród towarzystw i organizacji zaangażowanych w przygotowanie programu są: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej, Polskie Towarzystwo Endodontyczne, Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne, Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne, Be Active Dentisti, Naczelna Izba Lekarska. W ramach Kongresu odbędą się także sesje: Światowej Federacji Dentystycznej FDI oraz Europejskiej Organizacji Regionalnej Światowej Federacji Dentystycznej ERO FDI.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

»zobacz program Kongresu«