Ciekawe tematy/wydarzenia

TOP 10 rzecznika prasowego CEDE 2018

1. Sesje: "Leczmy mleczaki", "Nie bójmy się ciężarnej", "Racjonalna antybiotykoterapia w gabinecie stomatologicznym", "Lekarz dentysta onkologiem pierwszego kontaktu?" - praktyczna wiedza dla każdego lekarza dentysty, a przy okazji inspirujące tematy dla dziennikarzy, również tych spoza branży medycznej i stomatologicznej. Zapowiedzi sesji, również w formie wideo - dostępne są na www.cedenews.pl oraz www.cede.pl. 

2. Nowe wytyczne z zakresu antybiotykoterapii oraz leczenia zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego powstaną na bazie spotkań ekspertów - wykładowców Kongresu. Aktualizowane rekomendacje zostaną przedstawione w ramach sesji. 

3. Bezpłatne badania przesiewowe w kierunku nowotworów jamy ustnej dla mieszkańców Poznania i okolic. Cenna inicjatywa organizatorów CEDE pt. "Otwórz usta. Powiedz rakowi NIE" odbędzie się w Europejskim Tygodniu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Miejsca na trzydniowe badania rozeszły się szybko. 

4. Bezpłatne fora edukacyjne (Stomatologia 3.0, Dental Club, Dental Business Forum) zastępujące klasyczne szkolenia firmowe. Rozwiązanie doskonale z największych imprez branżowych na całym świecie. Z pewnością polscy lekarze dentyści przekonają się do formuły "przysiądź się - posłuchaj". 

5. Dentystyczny Turniej Bilardowy - jedna z atrakcji imprezy integracyjnej brejkDENS. To turniej dla amatorów, ale pod czujnym okiem mistrza bilardowych trików Bogdana "Wizard" Wolkowskiego. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. W ramach brejkDENS zaplanowano również warsztaty latino. 

6. Internetowy plebiscyt Gwiazdy CEDE. Druga edycja znów udowodniła, że producenci i dystrubutorzy chcą promować się online. 

7. III Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asytentek. Transfer roku. Dwie poprzednie edycje Zjazd odbywał się poza CEDE. Tegoroczny mariaż to dowód na to, że dentyści dostrzegają rolę higienistek i asystentek. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Warsztaty rozeszły się na pniu. Brawo Katarzyna Ostrowska. 

8. Wiedza bez opłat. W tym przypadku niezasadne jest powiedzenie, że jak coś jest za darmo...W ramach bezpłatnej karty wstępu uczetnicy wystawy mogą swobodnie korzystać z oferty forów edukacyjnych, sympozjów satelitarnych, konsultacji ekspertów Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Mogą również wziąć udział w sesji "Naukowy Zawrót Głowy - nowości w nauce. 

9. Sesja "Naukowy Zawrót Głowy - nowości w nauce". Młodzi naukowcy dochodzą do głosu. I dobrze. Ich prace (studenckie, doktoranckie, habilitacyjne) skomentują znakomici i doświadczeni specjaliści. Jest nuta rywalizacji. Główna nagroda w części dla doktorów to zagraniczny staż wart przeszło 1000 euro oraz miejsce wśród wykładowców podczas Kongresu w 2019 roku! Wstęp wolny.

10. Współpraca. Widoczna na każdym kroku na linii Organizatorzy-Towarzystwa Naukowe - Wystawcy. Bez niej nie powstałby atrakcyjny program Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, warsztaty czy fora. Gra do jednej bramki opłaca się.