Co będzie hitem 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej?

Co będzie hitem 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej?

Znamy już pełny program 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, który będzie towarzyszył CEDE 2018. Tematy potwierdzonych prezentacji pozwalają sądzić, że będzie to wyjątkowo atrakcyjne merytorycznie wydarzenie.

Kongres Unii Stomatologii Polskiej różni się od imprez edukacyjnych towarzyszących wystawom branżowym, przede wszystkim tym, że hołduje idei integracji naukowej, a jego program to efekt współpracy najważniejszych towarzystw naukowych w kraju i niezrzeszonych, cenionych, lubianych specjalistów.

Drugą edycję Kongresu współtworzą: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej, Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne, Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne (po raz pierwszy), Polskie Towarzystwo Endodontyczne (po raz pierwszy), Naczelna Izba Lekarska oraz Be Active Dentist.

W 1. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej wzięło udział 1 300 osób.

ikona ZOBACZ PROGRAM 2. KONGRESU UNII STOMATOLOGII POLSKIEJ
ikona ZOBACZ PROGRAM WARSZTATÓW
ikona ZOBACZ PROGRAM III OGÓLNOPOLSKIEGO ZJAZDU HIGIENISTEK I ASYSTENTEK STOMATOLOGICZNYCH

 
SESJE

ikona Naukowy zawrót głowy - prezentacje najciekawszych prac studenckich, doktorskich i habilitacyjnych
ikona


Sesje satelitarne firm:
- Pierre Fabre "Periimplantitis - przeszłość, teraźniejszość i przyszłość"
- Chema-Elektromet "Leczenie zębów z przewlekłym zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych"


Szkolenia firmowe (w tym roku otwarte dla wszystkich, nad poziomem czuwa Rada Naukowa Kongresu)

Prof_Dominiak

Premierowa edycja Kongresu pozwala z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Coraz więcej podmiotów jest zainteresowanych projektem, będąc przekonanym, że CEDE jest właściwym miejscem na integrację nauki z biznesem. To już więcej niż wystawa. Dzięki „silnej drużynie” możemy tworzyć merytorycznie atrakcyjny program dla lekarzy ogólniepraktykujących, specjalistów czy asystentek i higienistek. W ostatnich latach poszczególne dziedziny stomatologii rozwinęły się fantastycznie. Nie możemy jednak myśleć o stomatologii wyłącznie jako o pościgu za idealnym drukiem 3D czy polem do popisu dla implantoprotetyków, zapominając o: profilaktyce, opiece stomatologicznej nad kobietami w ciąży, podstawowych badaniach przyzębia czy antybiotykoterapii. To jest stomatologia, która powinna być uprawiana na możliwie najwyższym poziomie.

Prof. Marzena Dominiak, Przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu, Prezydent PTS.