Program 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej blisko

Program 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej blisko

13 lutego br. w Warszawie odbędzie się spotkanie Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września, Poznań). Z dużym prawdopodobieństwem, z burzy mózgów ekspertów wyłoni się program trzeciej edycji wydarzenia.

W dwóch pierwszych kongresach wzięło udział ponad 2500 uczestników. Z roku na rok wyzwanie przed organizatorami jest coraz trudniejsze.

– Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Udowodniliśmy, że polskiej stomatologii potrzebny jest kongres, który integruje wiedzę i doświadczenie różnych środowisk naukowych, praktyków oraz biznesu. W towarzystwie branżowej wystawy stworzyliśmy naprawdę zgrany duet. Pozytywne opinie o wydarzeniu motywują nas do ciężekiej pracy, to ważne, ponieważ przygotowanie dobrej jakości programu edukacyjnego – dla tak dużego wydarzenia – jest prawdziwym wyzwaniem – podkreśla prof. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej.

Rada Naukowa Kongresu liczy 17 osób: prof. Marzena Dominiak, dr hab. Wojciech Bednarz, prof. Tomasz Gedrange, prof. Wojciech Golusiński, prof. Tomasz Konopka, dr hab. Jolanta Kostrzewa-Janicka, prof. Marcin Kozakiewicz, lek. dent. Anna Lella, prof. Mariusz Lipski, dr n. med. Maciej Michalak, prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, dr hab. Anna Mielczarek, mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska, prof. Ingrid Różyło-Kalinowska, dr hab. Teresa Sierpińska, dr hab. Mariusz Szuta, dr n. med. Maciej Żarow. Każdy ma swoje zadanie do realizacji. Wszyscy pracują wspólnie, ale zgodnie z pierwotną ideą – przedstawiciele różnych towarzystw mogą liczyć na autonomię. W efekcie licznych spotkań, telekonferencji, wymiany korespondencji powstaje program Kongresu.

Jak już wcześniej zapowiadano, program 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej skoncentrowany będzie wokół trzech zagadnień: nowoczesnych technologii w stomatologii (trendy), pracy zespołowej (interdyscyplinarna oraz lekarz + asystentka + higienistka + technik) oraz powikłań (również tych występujących w wyniku błędnej diagnozy).

– Dwie pierwsze edycje pomogły nam właściwie sprofilować Kongres. To wydarzenie, które bez wątpienia najskuteczniej trafia w potrzeby lekarzy ogólnie praktykujących, zajmujących się na co dzień w równym stopniu leczeniem najmłodszych pacjentów, jak i stomatologią zachowawczą czy protetyką. To dla nich w poprzednich latach zrealizowaliśmy panele poświęcone m.in. racjonalnej antybiotykoterapii, opiece nad kobietami w ciąży czy postępowaniu w przypadku zębów mlecznych. Liczna frekwencja dodała nam wiatru w żagle, ale przede wszystkim była odpowiedzią, na pytanie, czy potrafimy stworzyć atrakcyjny program naukowy dla lekarzy ogólnie praktykujących. Zapraszamy wszystkich lekarzy, niezależnie od stażu, liczby foteli czy wielkości miejsca w którym praktykują. Kongresowe statystyki pokazują, że dzięki KUSP aktualna wiedza dentystyczna trafia w najdalsze zakątki naszego kraju. Przyjeżdżajcie, zabierajcie ze sobą swoje higienistki, asystentki, dajcie znać technikom. Razem twórzmy to święto polskiej stomatologii – apeluje prof. Marzena Dominiak.

Warto pamiętać, że w ramach Kongresu odbędzie się IV Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek. Trzecia edycja zgromadziła aż 300 uczestników. Z pewnością nie zabraknie ciekawych paneli dyskusyjnych, wykładów i warsztatów. Wzorem ubiegłorocznej edycji w pawilonach MTP, tuż obok stoisk wystawców, staną fora edukacyjne z otwartym dostępem dla gości CEDE. Kontynuowane będą również poszukiwania nowych liderów polskiej stomatologii w formule sesji Naukowy Zawrót Głowy.

Szczegółowy program 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej poznamy za kilkanaście tygodni.

czytaj też na www.cedenews.pl

3. Kongres Unii Stomatologii Polskiej - festiwal wiedzy opartej na faktach 3. Kongres Unii Stomatologii Polskiej - festiwal wiedzy opartej na faktach Na dobrym festiwalu tłumy gromadzą się nie tylko pod sceną główną, ale również pod tymi mniejszymi. Dobry festiwal pamięta, że nie wszyscy jego uczestnicy muszą podążać za tzw. mainstreamem. Dobry festiwal wie, że każdemu co innego w duszy gra. Taka filozofia jest bliska sercu organizatorom Kongresu Unii Stomatologii Polskiej >> Racjonalna antybiotykoterapia w stomatologii – są wytyczne! Racjonalna antybiotykoterapia w stomatologii – są wytyczne! Wyczekiwane przez wielu, zaktualizowane rekomendacje w zakresie stosowania antybiotyków w stomatologii są już dostępne. Publikacja stanowi efekt prac członków Forum Ekspertów, którzy zebrali się w ramach 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2018) >> Kiedy standardy racjonalnej antybiotykoterapii w stomatologii? Kiedy standardy racjonalnej antybiotykoterapii w stomatologii? Wyczekiwane przez wielu standardy racjonalnej antybiotykoterapii w stomatologii, które opracowano podczas 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2018), zostaną opublikowane w całości, w najbliższym numerze „Journal of Stomatology” >> CEDE 2019 – metry znikają szybko CEDE 2019 – metry znikają szybko CEDE bliżej Wystawców CEDE bliżej Wystawców 29 przedstawicieli z 21 firm wzięło udział w spotkaniu zapowiadającym 28. edycję Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE (19-21 września 2019 r.), które odbyło się w Warszawie. Spotkanie z Wystawcami CEDE stało się okazją do omówienia szczegółów metamorfozy, którą w ostatnich latach przechodzi projekt >> CEDE 2019 start! CEDE 2019 start! Wraz z uruchomieniem nowej strony internetowej rusza sprzedaż powierzchni dla wystawców CEDE 2019. Organizatorzy zdradzają również zakres tematyczny 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej >> Zaproszenie Zaproszenie CEDE 2018: powiew świeżości - podsumowanie CEDE 2018: powiew świeżości - podsumowanie W historii CEDE nie było edycji, która w sposób wyraźniejszy akcentowałaby integralność stomatologicznego świata biznesu i nauki. Z oferty 200 wystawców oraz ponad 200 wydarzeń edukacyjnych skorzystało blisko 10 tysięcy uczestników z 47 państw. >>