CEDE 2019 jak puzzle - podsumowanie

CEDE 2019 jak puzzle - podsumowanie

CEDE 2019 to już historia. – W ramach wydarzenia zrealizowano kilkanaście unikalnych projektów. Po raz kolejny udowodniliśmy, że CEDE to więcej niż wystawa. Najwięcej zyskali, ci którzy w całość złożyli wszystkie elementy układanki – przekonują organizatorzy. »zobacz fotoreportaż«

Od 2017 roku twórcy CEDE konsekwentnie podkreślają, że ich projekt zmienił formułę z klasycznej wystawy w wydarzenie, na które składa się wiele elementów. Fundamentem CEDE są: wystawa i Kongres Unii Stomatologii Polskiej, a wartość całości podnoszą inicjatywy realizowane samodzielnie lub z partnerami branżowymi. W tym roku ich liczba była rekordowa.

– Ten kto lubi układać puzzle doskonale wie, że na cały obraz składa się wiele drobnych elementów. Złożone w całość, dobrze dopasowane, cieszą oko, stanowią powód do radości, czasem nawet dumy. Podobnie jest z CEDE. Ci, którzy zwiedzali wystawę pamiętając o wyszukiwarce nowości, promocji i szkoleń na stoiskach, a także bezpłatnych wykładach w forach edukacyjnych, z pewnością skorzystali najwięcej. Cennego czasu nie stracili z pewnością uczestnicy wykładów, warsztatów, seminariów, debaty o współpracy stomatologa z higienistką, gry terenowej, koncertu czy laureaci konkursu towarzyszącego plebiscytowi Gwiazdy CEDE. Analogiczna sytuacja dotyczy wystawców. Ci, którzy zdecydowali wziąć udział m.in. w badaniach przesiewowych dla mieszkańców Poznania, w Strefie Higienistek, konkursie Gwiazdy CEDE czy grze terenowej Dentoexpress wzbogacili swój potencjał komunikacyjny – mówi Marek Wiktorowski z firmy Exactus organizującej CEDE.

NA STOISKU
Statystyki są nieodłącznym elementem podsumowań każdej wystawy. Exactus prezentuje je corocznie oficjalnie, nie mając wątpliwości, że są one istotnym materiałem do analizy również dla wielu uczestników CEDE.  Co mówią fakty? W tegorocznej wystawie CEDE uczestniczyły 193 firmy. Powierzchnia ich stoisk zajęła dokładnie 4 750 m. kw. Organizatorzy CEDE – jak zwykle bardzo skrupulatnie – przeliczyli wszystkie wejścia z podziałem na gości, którzy zarejestrowali i choć raz odbili na bramkach Międzynarodowych Targów Poznańskich bezpłatną kartę wstępu oraz uczestników legitymujących się statusem „wystawca”. Według systemu, tych pierwszych było w sumie 10 616 osób. W czwartek wystawę odwiedziło 2 965 osób (unikalne uczestnictwa), w piątek – 4 875, a w sobotę – 2 776. Osobną statystykę stworzyli wystawcy, którzy w ciągu trzech dni wygenerowali 3 870 wejść. Oprócz Polaków, najliczniejszymi nacjami biorącymi udział w wystawie byli: Niemcy, Irlandczycy, Włosi, Ukraińcy i Norwegowie. Największą grupą zawodową, która przyjechała na wystawę byli oczywiście lekarze dentyści, w zdecydowanej większości bez specjalizacji stomatologicznej. Warto odnotować, że podczas rejestracji, w rubryce zawód „higienistka” wybrało blisko pół tysiąca osób. Top 5 miast, z których do Poznania przyjechali uczestnicy wystawy stanowią: Poznań, Warszawa, Szczecin, Łódź oraz Wrocław. – Lista udogodnień dla wystawców i zwiedzających oraz nowych inicjatyw była rekordowa, choć oczywiście niektóre potrzebują czasu na adaptację. Warto zauważyć, że drugi rok z rzędu ponad 1000 osób skorzystało z bezpłatnej oferty prezentacji w forach Stomatologia 3.0 i Dental Club – podkreśla Wiktorowski.

W SALI WYKŁADOWEJ
W 2019 roku Kongres Unii Stomatologii Polskiej potwierdził status jednego z największych wydarzeń edukacyjnych w branży stomatologicznej. W 81 wykładach, 2 panelach dyskusyjnych, 22 warsztatach i 4 seminariach wzięło udział 1049 osób. Zgodnie z przewidywaniami najliczniejszą grupę trzeciej edycji projektu stanowili lekarze dentyści ogólnie praktykujący, bez specjalizacji. Pod względem liczebności w dalszej kolejności uplasowali się: specjaliści ogólni, stomatolodzy zachowawczy, protetycy i periodontolodzy. Blisko 300 osób wzięło udział w Ogólnopolskim Zjeździe Higienistek i Asystentek, prawie 100 w debacie „Higienistka – najlepsza inwestycja dentysty?”. – Potwierdziły się nasze przewidywania dotyczące zainteresowania wytycznymi w zakresie stanów nagłych w stomatologii. To z pewnością jeden z najcenniejszych projektów w ramach 3. KUSP. Cieszę się, że polscy stomatolodzy docenili wizytę dr Gerharda Seebergera, prezydenta FDI i znakomitego eksperta w zakresie endodoncji. Już myślimy o tym jak stworzyć interesujący program 4. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej – komentuje prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, przewodnicząca Rady Naukowej KUSP.

NA CZERWONYM DYWANIE
Planmeca Creo™ C5 (KOL-DENTAL) w kategorii Sprzęt, kompozyt Omnichroma (Marrodent A Henry Schein Company) w kategorii Materiały, szczoteczka elektryczna Oral-B Genius X (Oral-B) w kategorii Profilaktyka oraz HappyDental Academy (HappyDental) w kategorii Edukacja/IT – to laureaci konkursu Gwiazdy CEDE 2019. Tegoroczna edycja przyniosła rekordowe zainteresowanie głosujących. W sumie swoich faworytów wskazało 3 142 jurorów, oddając prawie 4 826 głosów (jedna osoba mogą oddać maksymalnie 4 głosy, po jednym w każdej kategorii). Co warte uwagi, aż 1010 osób zdecydowało się odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego zdecydowałeś/aś się wziąć udział w CEDE 2019”, a tym samym stanęło do walki o cenne nagrody (było ich 14). Przypomnijmy, że o statuetki od 9 czerwca do 19 września br. rywalizowało 37 produktów. Galę Gwiazdy CEDE 2019 zwieńczył urokliwy występ Andrzeja Poniedzielskiego.

PROJEKTY SPECJALNE
Istotne znaczenie dla całej układanki jaką jest CEDE są projekty specjalne. Po raz kolejny organizatorzy przyłączyli się do obchodów Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi i zorganizowali badania przesiewowe dla mieszkańców Poznania („Otwórz usta. Powiedz rakowi NIE!”). Dzięki współpracy z ekspertami, Urzędem Miasta w Poznaniu, Fundacją „Z uśmiechem przez życie”, PTSS oraz firmą Makromed udało się przebadać 90 pacjentów. Dzięki czujności lekarzy część z pacjentów otrzymała skierowanie na badania specjalistyczne.

Jeszcze więcej, bo ok. 100 osób wzięło udział w debacie „Higienistka najlepszą inwestycją dentysty?”, której głównym organizatorem był portal infoDENT24.pl. W dyskusji o różnych aspektach współpracy higienistek i lekarzy oraz przyszłości zawodu dyskutowali eksperci, w tym przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej. Pozostając w temacie higienistek warto odnotować ogromne zainteresowanie Strefą Higienistek, którą przy pomocy partnerów: Philips Sonicare, Amadar, EMS oraz Swiss Dental Academy zainicjowała Sekcja Profilaktyki i Promocji Zdrowia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. W SH zlokalizowany był gabinet, w którym na żywo prowadzone były zabiegi profilaktyczne i higienizacyjne. Tuż obok prowadzone były konsultacje i porady dla zainteresowanych.

W tym roku, po raz pierwszy w Poznaniu zrealizowano grę terenową Dentoexpress, która jest inicjatywą wydawnictwa Bestom Dentonet. W grze wzięło udział 1333 osób, z czego połowę stanowili lekarze dentyści. W projekt zaangażowane były takie firmy jak: Dürr Dental Polska, Optident, GUM Polska, Makromed, Seliga Microscopes, Angelini, Indent – Dbam o zęby, GSK oraz BulwaR. Warto wspomnieć, że Dentonet.pl przeprowadził również cykl interesujących wywiadów z ekspertami Kongresu, realizując swój projekt wideo.

Podczas tegorocznej edycji sesji „Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce” ponownie zaprezentowano najciekawsze prace studenckie z ostatnich lat. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Syrico (PUM w Szczecinie) prezentująca pracę „Analiza wpływu UAV i skali Mallampati na ryzyko wystąpienia OBS”. Wyróżnienie otrzymał Adam Wawrzynkiewicz (UM w Łodzi) prezentujący pracę „Ocena zmian inklinacji trzonowców szczęki i wymiarów podniebienia z wiekiem”.

KOMENTARZ ORGANIZATORÓW
Bez względu na nasze autorskie pomysły, zawsze najważniejsze są uwagi i komentarze uczestników. Są dla nas podstawą do zmian, poprawek. Pracujemy w tej branży ponad ćwierć wieku i naprawdę nie trzeba nam tłumaczyć, że ten rynek mocno się zmienia, a więc zmieniać muszą się również wydarzenia o charakterze wystawienniczym. Ciężko pracujemy (to nie jest proces zakończony) nad budową atrakcyjnej platformy pomiędzy tymi, którzy ufają wiarygodnym algorytmom medycznym i szukają wartościowych technologii, a tymi, którzy te technologie oferują. Dla nas CEDE to nie tylko trzy dni wydarzenia. Właściwie cały rok staramy się budować pozytywny wizerunek CEDE i przekonywać uczestników do świadomego uczestnictwa. Miło nam słyszeć, że wielu to dostrzega, cieszy, że coraz większe grono mówi o potrzebie integracji biznesu z nauką. Wiedza w tej branży jest kluczem, a dla nas jest priorytetem. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom CEDE 2019, w tym: wystawcom, zwiedzającym, tym, którzy prowadzili wykłady i warsztaty oraz tym, którzy wzięli w nich udział, ogromnej liczbie wolontariuszy i pracownikom technicznym.

»powiększ«
CEDE 2019 - statystyki
Zapraszamy na kolejną edycję CEDE
CEDE 2020
CEDE w dobie koronawirusa: wirtualne targi i powrót do Łodzi! CEDE w dobie koronawirusa: wirtualne targi i powrót do Łodzi! We wrześniu wirtualne targi stomatologiczne, a w dniach 3-5 grudnia, tradycyjne w Łodzi - to nowy plan organizatorów Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE na czas ekonomicznego spowolnienia branży >> CEDE 2020 - Do zobaczenia we wrześniu CEDE 2020 - Do zobaczenia we wrześniu Na kolejną już, 29 edycję Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE zapraszamy w dniach 24-26 września 2020. Rejestracja wystawców będzie możliwa od połowy grudnia 2019 r. Dr Gerhard Seeberger w Polsce - podsumowanie wizyty Dr Gerhard Seeberger w Polsce - podsumowanie wizyty Zapraszamy do lektury podsumowania wizyty w Polsce doktora Gerharda Seebergera, prezydenta Światowej Federacji Dentystycznej. Bardzo interesujące reminiscencje z uczestnictwa szefa FDI w CEDE 2019, 3. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej i sesji poświęconej leczeniu endodontycznemu, spisał dr n. med. Hubert Gołąbek. >> Prezydent FDI, Dr Gerhard Seeberger na Kongresie Unii Stomatologii Polskiej Prezydent FDI, Dr Gerhard Seeberger na Kongresie Unii Stomatologii Polskiej W trakcie 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej odbyło się spotkanie Prof. Marzeny Dominiak, Przewodniczącej Rady Naukowej Kongresu oraz Dr Gerharda Seebergera, Prezydenta Światowej Federacji Dentystycznej FDI, z sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia prof. Tomaszem Grodzkim >> Gwiazdy CEDE 2019 - Zwycięzcy Gwiazdy CEDE 2019 - Zwycięzcy Przedstawiamy listę zwycięzców konkursu Gwiazdy CEDE 2019, internetowego plebiscytu na ulubione produkty stomatologiczne >> Naukowy Zawrót Głowy - zwycięzcy Naukowy Zawrót Głowy - zwycięzcy Podczas tegorocznej edycji sesji Naukowy zawrót głowy – nowości w nauce ponownie zaprezentowano najciekawsze prace studenckie z ostatnich lat >> Aktywności na stoiskach wystawców Aktywności na stoiskach wystawców Chcesz wziąć udział w ciekawych inicjatywach, szkoleniach, pokazach, konkursach czy prezentacjach, które zaplanowali wystawcy CEDE 2019? Wejdź na stronę i zobacz Aktywności >> Dr Gerhard Seeberger prezydentem FDI. Wkrótce przyleci do Polski Dr Gerhard Seeberger prezydentem FDI. Wkrótce przyleci do Polski Światowa Federacja Dentystyczna FDI ma nowego szefa. Od 5 września oficjalnie jest nim dr Gerhard Seeberger. Prezydent największej na świecie organizacji stomatologicznej już niebawem będzie gościem specjalnym 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września). W agendzie wizyty zaplanowano również spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia >> „Zaplanuj CEDE” już w skrzynkach pocztowych „Zaplanuj CEDE” już w skrzynkach pocztowych Do pierwszych odbiorców listonosze w całym kraju dostarczyli praktyczny poradnik „Zaplanuj swój pobyt na CEDE” >> Dentoexpress na CEDE 2019 Dentoexpress na CEDE 2019 Na CEDE 2019 odbędzie się gra terenowa Dentoexpress. Odbierz swoją mapę gry na stoisku Dentonetu (pasaż, stoisko P4) i pomóż koziołkom odzyskać uzębienie aby mogły schrupać pyszne rogale świętomarcińskie! >> Debata o zawodzie higienistki Debata o zawodzie higienistki Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w anonimowym badaniu ankietowym, którego wyniki będą stanowić punkt wyjścia do dyskusji o przyszłości zawodu „higienistka stomatologiczna” w Polsce, zaplanowanej podczas najbliższej edycji CEDE (19-21 września) >> Gerhard Seeberger gościem specjalnym 3. KUSP! Gerhard Seeberger gościem specjalnym 3. KUSP! Dr Gerhard Seeberger, który za kilka tygodni przejmie prezydenturę Światowej Federacji Dentystycznej FDI, będzie gościem specjalnym 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września) >> Głosowanie na Gwiazdy CEDE 2019 trwa! Głosowanie na Gwiazdy CEDE 2019 trwa! 38 produktów zgłosili tegoroczni wystawcy do rywalizacji o cztery statuetki Gwiazd CEDE 2019. Głosowanie potrwa do 19 września, do godziny 16:00. Wyboru w czterech kategoriach: Sprzęt, Materiały, Profilaktyka oraz Edukacja/IT, dokonują internauci (zarejestrowani/zalogowani) poprzez panel na stronie www.cede.pl.>> Naukowy Zawrót Głowy - laureaci na praktykach Naukowy Zawrót Głowy - laureaci na praktykach Udział w sesji „Naukowy Zawrót Głowy – nowości w nauce” ma sens. Przekonali się o tym lek. dent. Marcin Olek i lek. dent. Bartłomiej Kubaszek, którzy w nagrodę za laur w studenckiej części projektu, odbyli tygodniowe praktyki w Maestria Digital Dental and Face Clinic w Warszawie >> Informator CEDE/KUSP Informator CEDE/KUSP Do ponad 15 tysięcy osób wysłaliśmy Informator CEDE 2019 wraz z programem 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej. Dla tych, którzy nie znaleźli go w swojej skrzynce na listy mamy wersję internetową >> Zwolnij higienistkę…na Zjazd. To się zwróci! Zwolnij higienistkę…na Zjazd. To się zwróci! Chcą się rozwijać i być ważnymi członkami zespołu stomatologicznego, dlatego polskie higienistki i asystentki szykują się do IV Ogólnopolskiego Zjazdu Higienistek i Asystentek Stomatologicznych, który odbędzie się w ramach CEDE 2019 (19-21 września) >> 3. Kongres Unii Stomatologii Polskiej – rejestracja otwarta 3. Kongres Unii Stomatologii Polskiej – rejestracja otwarta Stomatolodzy, higienistki, asystentki oraz technicy mogą zapisywać się na trzecią edycję Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, towarzyszącego Środkowoeuropejskiej Wystawie Produktów Stomatologicznych CEDE 2019 (Poznań, 19-21 września). - Mamy najbardziej praktyczny program naukowy dla stomatologów ogólnych, a obok świetną wystawę. Czy można chcieć więcej? - pytają organizatorzy >> Nowy numer magazynu CEDEnews! Nowy numer magazynu CEDEnews! Nowy numer magazynu CEDEnews już jest! Czytelnicy znajdą w nim m.in.: wiele tekstów przedstawiających ideę tegorocznego wydarzenia, poznają zakres tematyczny programu naukowego 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, a także przeczytają, co dobrego słychać u niektórych wystawców >> IV Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek – rejestracja otwarta IV Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek – rejestracja otwarta Ruszyły zapisy na czwartą edycję Ogólnopolskiego Zjazdu Higienistek i Asystentek, który będzie ważnym elementem 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września). W programie wydarzenia znalazło się miejsce na wykłady, praktyczne warsztaty, a także debatę „Higienistka – najlepsza inwestycja stomatologa?” >> Andrzej Poniedzielski gwiazdą CEDE 2019 Andrzej Poniedzielski gwiazdą CEDE 2019 Inteligentna satyra, humor, piosenki w tematyce związanej z branżą, ale przede wszystkim o kobiecie, mężczyźnie, relacjach między nimi, o szczęściu. Doskonała zabawa – tak w dużym skrócie można opisać każdy koncert Andrzeja Poniedzielskiego. Specjalnie dla uczestników CEDE 2019 zaprosiliśmy go do Poznania >> Kim są antykanałowcy? (VIDEO) Kim są antykanałowcy? (VIDEO) Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dwóch materiałów wideo (jeden na końcu oryginalnego tekstu) przygotowanych przez redakcję Dzień Dobry TVN. Tematem reportażu oraz rozmowy jest tzw. ruch antyendodontyczny, który stworzył się na świecie po emisji filmu „Root Cause” (Netflix). Teorie antykanałowców w materiale DDTVN obalają m.in. prof. Marzena Dominiak, dr n. med. Katarzyna Brus-Sawczuk oraz socjolog Tomasz Sobierajski >> Naukowy Zawrót Głowy - Młodość nie ma kompleksów Naukowy Zawrót Głowy - Młodość nie ma kompleksów Sesja „Naukowy Zawrót Głowy”, dedykowana studentom stomatologii, doktorantom oraz habilitantom to przykład na pierwszy w branży stomatologicznej headhunting naukowy >> CEDE 2019: wcześniej, czyli taniej CEDE 2019: wcześniej, czyli taniej Na pół roku przed CEDE 2019 (19-21 września) wystawcy z Polski oraz zagranicy zarezerwowali 60 proc. przygotowanej powierzchni targowej. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili powinni pamiętać, że tylko do 31 marca mogą zrobić to na preferencyjnych warunkach. Wystawcom, którzy decyzję o udziale w CEDE 2019 odkładają na później przypominamy, że zamówienia złożone przed 31 marca 2019 r. upoważniają do skorzystania z preferencyjnej stawki opłaty rejestracyjnej. Udział w wystawie potwierdziło już ponad 100 firm. Każdego dnia aktualizowana jest lista wystawców oraz plan pawilonów dostępne na stronie www.cede.pl. Leczenie endodontyczne szkodzi? FDI reaguje Leczenie endodontyczne szkodzi? FDI reaguje Światowa Federacja Dentystyczna FDI opublikowała Białą Księgę (tzw. White Paper), w pełni poświęconą procedurom endodontycznym. Czas oraz formuła w jakiej to zrobiono pozwala sądzić, iż jest to zdecydowana reakcja na próby deprecjonowania tej dziedziny stomatologii. >> Kto zostanie Gwiazdą CEDE 2019? Kto zostanie Gwiazdą CEDE 2019? Gwiazdy CEDE to jedyny w branży stomatologicznej konkurs, którego jurorami są internauci. Nie wystarczy zatem mieć w swoim portfolio dobry produkt – trzeba jeszcze odpowiednio go wypromować. Czy w tym roku walka o prestiżowe statuetki rozegra się pomiędzy potentatami, a może wszystkich zaskoczą debiutanci? 3. Kongres Unii Stomatologii Polskiej - festiwal wiedzy opartej na faktach 3. Kongres Unii Stomatologii Polskiej - festiwal wiedzy opartej na faktach Na dobrym festiwalu tłumy gromadzą się nie tylko pod sceną główną, ale również pod tymi mniejszymi. Dobry festiwal pamięta, że nie wszyscy jego uczestnicy muszą podążać za tzw. mainstreamem. Dobry festiwal wie, że każdemu co innego w duszy gra. Taka filozofia jest bliska sercu organizatorom Kongresu Unii Stomatologii Polskiej >> Racjonalna antybiotykoterapia w stomatologii – są wytyczne! Racjonalna antybiotykoterapia w stomatologii – są wytyczne! Wyczekiwane przez wielu, zaktualizowane rekomendacje w zakresie stosowania antybiotyków w stomatologii są już dostępne. Publikacja stanowi efekt prac członków Forum Ekspertów, którzy zebrali się w ramach 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2018) >> Program 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej blisko Program 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej blisko 13 lutego br. w Warszawie odbędzie się spotkanie Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września, Poznań). Z dużym prawdopodobieństwem, z burzy mózgów ekspertów wyłoni się program trzeciej edycji wydarzenia >> Kiedy standardy racjonalnej antybiotykoterapii w stomatologii? Kiedy standardy racjonalnej antybiotykoterapii w stomatologii? Wyczekiwane przez wielu standardy racjonalnej antybiotykoterapii w stomatologii, które opracowano podczas 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2018), zostaną opublikowane w całości, w najbliższym numerze „Journal of Stomatology” >> CEDE 2019 – metry znikają szybko CEDE 2019 – metry znikają szybko CEDE bliżej Wystawców CEDE bliżej Wystawców 29 przedstawicieli z 21 firm wzięło udział w spotkaniu zapowiadającym 28. edycję Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE (19-21 września 2019 r.), które odbyło się w Warszawie. Spotkanie z Wystawcami CEDE stało się okazją do omówienia szczegółów metamorfozy, którą w ostatnich latach przechodzi projekt >> CEDE 2019 start! CEDE 2019 start! Wraz z uruchomieniem nowej strony internetowej rusza sprzedaż powierzchni dla wystawców CEDE 2019. Organizatorzy zdradzają również zakres tematyczny 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej >> Zaproszenie Zaproszenie