Informacje prasowe

Informacje prasowe to jedynie niewielki ułamek komunikacji medialnej CEDE 2019. Przypominamy, że do wykorzystania mediów są WSZYSTKIE materiały opublikowane na oficjalnym portalu CEDE - www.cedenews.pl oraz w magazynie CEDEnews (poniżej).

W imieniu organizatorów oraz własnym zapraszam na 28. Środkowoeuropejską Wystawę Produktów Stomatologicznych CEDE 2019, w tym roku wyjątkowo atrakcyjną medialnie. Co może wzbudzić zainteresowanie Państwa widzów, słuchaczy i czytelników?
WYSTAWA. Stomatologia zmienia się, tak aby pacjent czuł się jeszcze bardziej komfortowo podczas leczenia, a w domu korzystał z prawdziwego arsenału do profilaktyki. Zachęcam do zapoznania się z nowościami na stoiskach wystawców.
KONFERENCJA PRASOWA. Nieco wyżej pisałem, że stomatologia ma być jeszcze bardziej komfortowa – to prawda, tymczasem, z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego wynika, że prawie połowa pacjentów doświadczyła bólu u dentysty. Więcej danych przedstawimy w ramach konferencji prasowej inaugurującej program „Klinika bez Bólu”. Będzie to oczywiście premiera wyników.
NOWY ZAWÓD W GABINECIE? DEBATA. Fundamentem pracy każdego gabinetu jest praca zespołowa – przekonują właściciele praktyk, do których ustawiają się kolejki. Tymczasem niektórzy lekarze uważają, że świetnie radzą sobie bez wsparcia higienistki stomatologicznej. Nowe przepisy ustanowione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadzają sporo zamieszania, szykuje się arcyciekawa debata.
GOŚĆ SPECJALNY. Na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego do Poznania przyjedzie dr Gerhard Seeberger, świeżo upieczony szef Światowej Federacji Dentystycznej FDI, największej organizacji stomatologicznej na świecie. Będzie to jego pierwsza podróż zagraniczna w roli prezydenta FDI. Przed przyjazdem do spotkania, w Warszawie dr Seeberger spotka się z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia. Taki gość w Poznaniu?! Trzeba to wykorzystać.
BADANIA PRZESIEWOWE DLA MIESZKAŃCÓW. W ramach CEDE odbędzie się druga edycja badań skrinningowych w kierunku nowotworów głowy i szyi dla mieszkańców Poznania. Eksperci realizujący projekt „Otwórz usta, powiedz rakowi NIE” są do Państwa dyspozycji. Badania realizujemy razem z Urzędem Miasta w Poznaniu.
KONGRES – TEMATY SPOŁECZNE. Czy leczenie kanałowe powoduje raka (tak twierdził Netflix)?, Jak dbać o zęby w trakcie leczenia nowotworów? Czy zęby mleczne należy leczyć? Czy dentyści potrafią odmładzać? Co łączy choroby zębów z cukrzycą, chorobami serca czy innymi chorobami ogólnymi? Mamy ekspertów, którzy chętnie odpowiedzą na te oraz inne pytania.

Informacja prasowa dla mediów lokalnych i ogólnopolskich »pobierz plik .pdf«

Zachęcam redakcje z Poznania i okolic do aktywnego uczestnictwa w CEDE 2019. Chętnie pomogę w organizacji nagrania, wywiadu etc.

Łukasz Sowa
rzecznik prasowy CEDE 2019
tel: 507 153 530, e-mail: lukasz.sowa@cede.pl, lukasz.sowa@ewidentniepr.pl

Zaproszenie na debatę o zawodzie higienistki

Klinika bez bólu - zaproszenie