Zaproszenie

2. Kongres Unii Stomatologii Polskiej – nowoczesna stomatologia w pigułce

Prof. Marzena DominiakProf. Marzena Dominiak, przewodnicząca Rady Naukowej Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Członek Komitetu Edukcyjnego FDI

Po raz drugi Rada Naukowa Kongresu stawia sobie za cel stworzenie platformy wymiany poglądów na najistotniejsze zagadnienia w różnych dziedzinach stomatologii. Zdając sobie sprawę z konieczności kontynuacji kształcenia, a także rosnącej liczby codziennych obowiązków (czytaj braku czasu) – proponujemy udział w wydarzeniu kumulującym w jednym miejscu znakomitych ekspertów, gotowych dzielić się wiedzą i doświadczeniami. Ich zaangażowanie sprawia, że trzydniowy Kongres z powodzeniem może pełnić rolę edukacyjnego drogowskazu, zarówno dla doświadczonych lekarzy, techników czy higienistek, jak i młodych adeptów stomatologii.

Podobnie jak w 2017 r. będziemy rozwijać formułę w myśl integracji naukowej, w której o zawartości programu naukowego decydują znakomici akademicy i uznani praktycy. Lista wykładów, prezentacji czy warsztatów będzie efektem dialogu przedstawicieli najważniejszych towarzystw naukowych oraz organizacji lekarsko-dentystycznych w kraju. Duże zainteresowanie (ponad 1200 uczestników) podczas I edycji Kongresu Unii Stomatologii Polskiej odbieramy jako mandat zaufania do kontynuowania projektu właśnie w oparciu o takie zasady.

W programie nie zabraknie: wykładów, warsztatów, sesji HOT-TOPIC, a także sesji prezentujących wytyczne w konkretnych dziedzinach stomatologii.

Kongres Unii Stomatologii Polskiej to:

- otwarcie na szeroką współpracę naukową

- najwyższy poziom — wspólny cel edukacyjny

- wiedza naukowa na równi z praktyką

- autonomia w działaniu dla towarzystw i organizacji (własne sesje lub projekty)

- współpraca z partnerami biznesowym