Warsztaty

Innowacyjne urządzenia do pracy z pacjentem periodontologicznym (praca na typodontach)

Wykładowca(y):
Hig. stom. Aleksandra Jurć

Miejsce: Pawilon 7, antresola, Sala 1.G

Data: 22.09.2018, Sobota

Godziny: 10:00 - 12:00


Rodzaj zajęć: Warsztat
Max liczba uczestników: 15
Język: polski
Koszt: 50 PLN

Choroby przyzębia stanowią ogromny problem społeczny - w Polsce w grupie wiekowej 35-44 występuje zaledwie 1% pacjentów bez objawów periodontologicznych (badanych za pomocą wskaźnika CPI 2012).

Z przytoczonych badań wynika, że praktycznie każdy nasz pacjent będzie znajdował się w grupie perio, czy jesteśmy odpowiednio przygotowani aby prowadzić go w zakresie zabiegów profilaktyczno-higienicznych? Zapraszamy na warsztat wszystkich tych, którzy chcieliby poznać i przećwiczyć pracę na najnowszych urządzeniach dedykowanych pracy w gabinecie higieny z pacjentem periodontologicznym. Do dyspozycji uczestników będzie najnowszy skaler NEWTRON P5XS B.LED, który łączy płyn do wykrywania złogów z niebieskim światłem. Światło pochodzi z rękojeści NEWTRON SLIM B.LED. Rozwiązanie to, w połączeniu z płynem fluorescencyjnym F.LAG, ukazuje całą płytkę nazębną. Podczas wykonywania skalingu obszary pokryte złogami są doskonale widoczne. Dobra jakość obrazu pozwala na oszczędność czasu w trakcie wykonywania zabiegu. Koncepcję SOPROCARE opracowano jako wsparcie dla specjalistów stomatologów podczas zabiegów profilaktycznych i periodontycznych w gabinecie stomatologicznym.

Kolejne innowacyjne urządzenie to kamera diagnostyczne SOPROCARE, która uwidacznia próchnicę w trybie CARIO oraz nową i starą płytkę nazębną w trybie PERIO. Ponadto SOPROCARE to pierwszy produkt na rynku uwidaczniający stany zapalne dziąseł. W trybie DAYLIGHT (ŚWIATŁO DZIENNE) SOPROCARE można również wykorzystywać jako zwykłą kamerę oferującą wszystkie niezbędne narzędzia do przeprowadzania kompletnego i wydajnego badania jamy ustnej.

Warsztaty będą oparte głównie na pracy na typodontach, tak aby każdy uczestnik mógł nauczyć się prawidłowo wykonać zabieg np. higienizacji w oparciu o prezentowane urządzenia.