Wystawa
Podsumowanie

logo_cede_2017
Na CEDE 2017 zapraszamy w dniach 14-16 września 2017
, natomiast w 2016 roku wszyscy widzimy się na Dorocznym Światowym Kongresie Stomatologicznym FDI oraz wystawie sprzętu i materiałów stomatologicznych, jaka będzie towarzyszyła Kongresowi.


CEDE 2015 już za nami. Bardzo dużo się działo w czasie tych trzech dni.

10 września od rana trwało zebranie Komisji Konkursowej Grand Prix CEDE 2015.

konferencja_fdiNatomiast o 14:00 rozpoczęła się Konferencja prasowa poświęcona Dorocznemu Światowemu Kongresowi Stomatologicznemu FDI (AWDC FDI), jaki odbędzie się w 2016 r. w Poznaniu. W konferencji uczestniczyli:

Profesor Bartłomiej W. Loster – Przewodniczący Polskiego Komitetu Organizacyjnego FDI 2016 AWDC i Prezydent PTS

Profesor Honorata Shaw – Główny Koordynator Kongresu FDI 2016 AWDC
i v-ceprezydent PTS

Profesor Marzena Dominiak – Przewodnicząca Komitetu Naukowego Kongresu FDI 2016 AWDC

Profesor Elżbieta Mierzwińska–Nastalska – Asystent Głównego Koordynatora Kongresu, v-ceprezydent PTS

Profesor Marcin Kozakiewicz - Asystent Głównego Koordynatora Kongresu,
v-ceprezydent PTS

Dr Anna Lella - Asystent Głównego Koordynatora Kongresu, Przewodnicząca Komisji ds.Współpracy Międzynarodowej Naczelnej Rady Lekarskiej, prezydent – elekt ERO-FDI

Emmanuel Chevron – FDI Business Development & Corporate Relations Director

Przemysław Trawa – Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich

Ewa Mastalerz – Exactus.

Na konferencję zostali zaproszeni przedstawiciele mediów stomatologicznych oraz regionalnych.

Podczas konferencji uczestnicy przybliżyli ideę Kongresu oraz bieżący stan przygotowań. Kongres ma swoją formułę, składa się z trzech toczących się równolegle wydarzeń: części naukowej, wystawowej oraz parlamentarnej. Cześć naukowa to cztery dni wykładów, spotkań z ekspertami, warsztatów, paneli i sympozjów. Jak powiedział prezydent Kongresu i szef PTS prof. Bartłomiej Loster, to „wydarzenie bez precedensu, które tworzy przyszłą stomatologię”, a Polska na cztery dni stanie się „światową stolicą stomatologii”. „To szansa nie tylko dla promocji rodzimej nauki, ale również myśli technologicznej” – ocenił.

Do Poznania zaproszeni zostaną najlepsi wykładowcy z całego świata. Uczestnicy konferencji prasowej podkreślali, że wydarzenie będzie miało ogromne znaczenie dla promocji polskiej nauki na świecie. Przywilejem gospodarza jest obsadzenie część programu kongresu rodzimymi prelegentami.

plakat_fdi2016Kongresowi FDI w Poznaniu towarzyszyć będą również targi produktów stomatologicznych w pawilonach 7, 7A, 8, 8A oraz szereg spotkań biznesowych. Oznacza to rok przerwy dla wystawy CEDE, która wróci w 2017 r. W ostatnich latach liczba wystawców prezentujących swoje produkty podczas AWDC przekraczała 200. W wystawach biorą udział zarówno koncerny jak i rodzimi producenci, dla których jest to ogromna możliwość zaprezentowania swojej oferty na międzynarodowym forum.

FDI (World Dental Federation) to największa organizacja stomatologiczna na świecie. Reprezentuje ponad milion dentystów z całego świata, zrzesza około 200 stowarzyszeń i towarzystw naukowych ze 130 krajów. Kongres FDI to konferencja z udziałem wybitnych ekspertów z kraju i zagranicy, połączona z międzynarodową wystawą sprzętu i materiałów oraz debatą nad kierunkami światowej polityki stomatologicznej.

grand_prixPod koniec pierwszego dnia wystawy, w Pasażu, o 17:45 zostały rozdane statuetki GRAND PRIX CEDE 2015.


Tegoroczni zdobywcy stomatologicznych „Oskarów” to:

  • w kategorii „Kliniczne produkty stomatologiczne”

PIERRE FABRE MEDICAMENT POLSKA ZA ELGYDIUM CLINIC MONO COMPACT

  • w kategorii „Produkty, preparaty i urządzenia profilaktyczne

ELER/SUNSTAR GUM ZA SPRAY GUM HYDRAL

  • w kategorii „Sprzęt stomatologiczny”

MAKROMED ZA UNIT STOMATOLOGICZNY CERTUS MAX

  • w kategorii „Sprzęt laboratoryjny”

ROKO ARKADIUSZ ROKOSA ZA PIEC DO PORCELANY HELIOS

  • w kategorii „Oprogramowanie dla stomatologii”

NAGRODY NIE PRZYZNANO

  • w kategorii „Edukacja i wydawnictwa stomatologiczne”

GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE ZA PROGRAM EDUKACYJNY DENTASSIST

25latkowieTegoroczna CEDE była 25. już edycją i z tej okazji firmy/właściciele firm, które wzięły udział w CEDE po raz 25ty otrzymały srebrne dyplomy oraz szampana.

25latkowie to:
» Chema Elektromet
» Dentonet
» Dornwell
» Holtrade
» Magazyn Stomatologiczny
» Poldent
» Poldentax
» Stomed
» Technetsa
» W&H Poland
» Pan Krzysztof Błażejczyk
» Pan Marek Jankowiak                                             DZIĘKUJEMY!!!

koncertPo części oficjalnej Maciek Wasio z zespołem OCN „roztańczył” obecnych. Koncert 25 przebojów na 25lecie CEDE był bardzo miłym zakończeniem pierwszego dnia targów.konf_prasKolejnego dnia, 11 września, odbyła się Konferencja prasowa Rzecznika praw dziecka
, Pana Ministra Marka Michalaka na temat roli lekarzy dentystów w wykrywaniu objawów przemocy wobec dzieci. "Służba zdrowia i edukacja to dwa środowiska, które w rozpoznawaniu przemocy mogłyby zrobić więcej" - podkreślił na konferencji prasowej Michalak. "Statystyki pokazują, że obecnie najmniej niebieskich kart dla dzieci zakłada środowisko medyczne" - dodał. Ważne jest jednak - mówił - by byli oni do tego odpowiednio przygotowani. "Stomatolodzy są w stanie rozpoznać o 80 proc. więcej sytuacji, mogących świadczyć u nadużywaniu przemocy wobec dzieci niż lekarze innych specjalności, w tym np. interniści" - wskazywał. Zdaniem RPD lekarze dentyści są kluczowi w wykrywaniu przemocy. W konferencji wzięli udział również: Profesor Marek Ziętek, Profesor Dorota Olczak – Kowalczyk oraz psycholog Dorota Zawadzka. Podczas konferencji odbyła się premiera książki: "Rola lekarza dentysty w rozpoznawaniu objawów przemocy wobec dzieci".

W sobotę, 12 września, o 15:00 została wręczona statuetka GRAND PRIX CEDE 2015 NAGRODA PUBLICZNOŚCI. Zwiedzający przyznali statuetkę Wydawnictwu ELAMED za Mobilną edukację dla stomatologii – zestaw 3 mobilnych czasopism:
„TPS – Twój Przegląd Stomatologiczny”, „Ortodoncja w Praktyce”, „Nowoczesny Technik Dentystyczny”

wykladyJednocześnie w ciągu trzech dni wystawy trwały wykłady Konferencji PTS@CEDE2015 STOMATOLOGIA KLINICZNA oraz warsztaty BE ACTIVE@CEDE2015.

Warsztaty cieszyły się tak dużym zainteresowaniem lekarzy, że zapisy na warsztaty chirurgiczne i protetyczne (szlifowanie pod protezy stałe) zakończyły się na ponad dwa tygodnie przed CEDE.

fortepianW tym roku, w pasażu w czasie wystawy odbywały się mini recitale fortepianowe. Pijąc kawę można było posłuchać klasyki, standardów w wykonaniu znakomitych pianistów. Sponsorem Muzyki fortepianowej na żywo był Toyota Ukleja - autoryzowany dystrybutor marki Lexus oraz The Piano House - dystrybutor japońskich pianin i fortepianów marki Yamaha i Kawai.

jablkaW wykładach Konferencji PTS@CEDE2015 wzięło udział: 1027 lekarzy

Ogółem w warsztatach BE ACTIVE@CEDE2015 wzięło udział: 283 lekarzy

W Konferencji DentAssist@CEDE2015 uczestniczyło: 316 asystentek i higienistek stomatologicznych

W wystawie CEDE 2015 wzięło udział 269 firm

Powierzchnia stoisk: 6 750 m2

Zwiedzający:  10 640

Zwiedzający zjedli 1095 kg jabłek od wielkopolskiego sadownika Pana Izydora.

Partnerzy