Wystawa
Laser Show

Podczas największych targów stomatologicznych w tej części Europy odbędzie się po raz pierwszy w Polsce LASER SHOW!

Jeszcze kilkanaście lat temu stosowanie w gabinecie dentystycznym mikroskopów, skanerów wewnątrzustnych lub chociażby drukarek 3D było czymś niewyobrażalnym, niebywałym, a często w opinii wielu – nieuzasadnionym. Ostatnie dekady to niekwestionowane przyspieszenie rozwoju technologii w wielu dziedzinach naszego życia. Na naszych oczach rzeczywistość, zwłaszcza technologiczna, zmienia się z dnia na dzień. Procesory zarezerwowane niegdyś dla komputerów, dzisiaj znajdują się w smartfonach i innych urządzeniach używanych powszechnie na całym świecie. Dziś stosujemy technologie, które jeszcze niedawno stosowane były wyłącznie w wysokospecjalistycznych branżach.

Mimo obecności technologii laserowej na rynku od wielu lat, nadal wiele osób wypowiada się na ten temat sceptycznie. Może to wynikać z faktu, że wielu lekarzy dentystów do tej pory pracowało z sukcesami bez laserów i nie dostrzegają potrzeby zmiany swoich przyzwyczajeń. Może pokutuje mylne przekonanie, że do używania laserów w codziennej praktyce niezbędna jest głęboka wiedza z zakresu fizyki i biofizyki. Zastanawiające jest jednak to, że z mniejszymi obawami idziemy do okulisty stosującego laser w leczeniu chorób jaskry, zaćmy czy szeregu innych schorzeń naczyniowych, a trudno nam uwierzyć, że stosowanie lasera w stomatologii może być równie skuteczne.

Technologia laserowa w rozsądny sposób uzupełnia leczenie w większości dziedzin stomatologii. Często prowadzi do mniej bolesnej terapii, mniej inwazyjnej, a jednocześnie wszechstronnej. Pytaniem zatem jest nie: czy warto interesować się technologią laserową, ale: zrobić to dziś czy jutro?

Zapraszamy na kilkanaście wykładów omawiających praktyczne zastosowanie różnych typów laserów. Wykłady będą prowadzone przez specjalistów z różnych dziedzin stomatologii.

Partnerzy