Program
Program Wykładów

Błędy i powikłania w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów z startymi zębami i bruksizmem na przykładach klinicznych

Organizator:
Hager Polonia Spółka z o.o.

Wykładowca(y):
lek.stomatolog Błażej Szczerbaniewicz

Miejsce: Pawilon 7, Sala 7.1.I

Data: 12.09.2015, Sobota

Godziny: 10:00 - 13:30


Rodzaj zajęć: Wykład
Max liczba uczestników: 100
Punkty edukacyjne: 3.0000000000
Koszt: 400,00 PLN

Jednym z największych wyzwań współczesnej stomatologii jest planowe prowadzenie pacjentów ze startymi zębami i bruksizmem. Problem ten zaczyna być coraz bardziej powszechny ze względu na coraz większy udział  czynników stresowych i chemicznych związanych z odżywianiem. Niestety nie można również zapominać o czynnikach jatrogrennych spowodowanych leczeniem ortodontycznym czy rekonstrukcjami protetycznymi.
Celem wykładu jest zapoznanie uczestników z aktualnymi możliwościami diagnostyczno-leczniczymi pozwalającymi na dokładną i przewidywalną analizę sytuacji, w której doszło do znacznego starcia zębów na skutek erozji chemicznej czy bruksizmu m.in dzieki zastosowaniu takich aparatów jak Bruxoff, NOXT3 oraz systemu Panadent. Pozwoli to na wdrożenie odpowiedniego leczenia i uzyskanie trwałych efektów terapeutycznych.

W szczególności zostanie również przedstawiony w oparciu o przypadki kliniczne szczegółowy schemat postępowania z tego typu pacjentami uwzględniający pojawiające się trudności na każdym z etapów diagnozowania i leczenia, obejmujące m.in:
krótką diagnostykę pacjenta z bólem i ograniczoną funkcją mięśni narządu żucia
i ssż, krótką diagnostykę pacjenta z bruksizmem nocnym i dziennym korektę zwarcia przed rozpoczęciem planowania leczenia, ustalanie kiedy i o ile należy zmienić wymiar pionowy zwarcia, ustalanie centralnego położenia żuchwy z wykorzystaniem różnych technik
deprogramacji, komunikację i prawidłowe przenoszenie informacji estetyczno-okluzyjnych do laboratorium, weryfikację pracy otrzymanej z laboratorium, uwypuklenie pojawiających sie na tym etapie błędów weryfikację gotowej pracy oddanej pacjentowi oraz protokół postępowania kontrolnego.

Partnerzy