Mapa dojazd

Dojazd – Targi stomatologiczne CEDE 2021


Łódź położona jest w samym centrum Polski, na skrzyżowaniu dwóch najważniejszych szlaków komunikacyjnych – autostrady A1 prowadzącej z północy na południe Polski i autostrady A2 – prowadzącej z zachodu na wschód przez Poznań i Warszawę. Z Wrocławiem łączy ją droga ekspresowa S8. Takie położenie umożliwia dogodne połączenie z największymi polskimi miastami i jest bardzo ważnym punktem na logistycznej mapie Polski.

Hala ATLAS ARENA (al. Bandurskiego 7, 94-020 Łódź) znajduje się w centrum miasta przy dworcu Łódź-Kaliska, na skrzyżowaniu dwóch najważniejszych arterii biegnących przez Łódź: al. Włókniarzy i trasy W-Z.

 

JAK DOJECHAĆ I PORUSZAĆ SIĘ PO ŁODZI? 

 

Samochód  SAMOCHODEM

Łódź jest zlokalizowana na skrzyżowaniu autostrady A1 prowadzącej z północy na południe Polski i autostrady A2 – z zachodu na wschód przez Poznań i Warszawę. Z Wrocławiem łączy ją droga ekspresowa S8. Tak rozwinięta sieć dróg sprawia, że miasto posiada doskonałą dostępność dla komunikacji samochodowej. Szacunkowy czas dojazdu samochodem z Warszawy wynosi ok. 1,5 h, z Gdańska – ok. 3 h, z Krakowa – ok. 3,5 h, a z Wrocławia niewiele ponad 2 h.


PARKINGI
Parking wokół Atlas Areny na około 560 aut

Pozostałe miejsca parkingowe:
Wzdłuż al. Unii Lubelskiej i ulicy Srebrzyńskiej, parking w pobliżu dworca Łódź-Kaliska

Na ulicach, placach i parkingach w centrum miasta obowiązuje strefa płatnego parkowania (obowiązuje w dni robocze w godz. 8.00-18.00). Wysokość opłaty uzależniona jest od czasu postoju i strefy parkowania. Wydzielone są dwie podstrefy: A – obejmująca ścisłe centrum, droższa i strefa B – obejmująca dalsze centrum, tańsza. Bilety parkingowe należy zakupić w parkomacie, a następnie umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą samochodu. Płatność w parkomacie odbywa się bilonem (parkomat nie wydaje reszty), kartą kredytową lub za pomocą telefonu komórkowego. W centrum znajdują się również inne płatne parkingi – strzeżone lub niestrzeżone. Duże parkingi znajdują się także przy wszystkich centrach handlowo-usługowych. Część z nich jest bezpłatna m.in. w Manufakturze, Pasażu Łódzkim, Porcie Łódź, a część bezpłatna do trzech godzin parkowania m.in. w Galerii Łódzkiej. Podziemny parking zlokalizowany przy dworcu Łódź Fabryczna jest płatny, podobnie parking przy lotnisku.

Autokary wycieczkowe mogą zatrzymać się w centrum miasta w szeregu oznaczonych miejsc – m.in. przy C.H. Manufaktura na ul. Karskiego 5, na pl. Wolności, na ul. Sienkiewicza (na wysokosci parku im. Sienkiewicza), na ul. Wolborskiej / Podrzecznej, na Przędzalnianej 71, czy Wólczańskiej 31/33. Postój autokaru do 15 minut jest możliwy również na woonerfie (podwórzec miejski) na ulicy Traugutta.

Strefa płatnego parkowania - cennik

 

Pociąg  POCIĄGIEM

Łódź posiada bezpośrednie połączenia kolejowe z większymi miastami Polski – m.in. Warszawą (20 bezpośrednich połączeń dziennie w dni robocze, 14 – w weekendy, czas trwania podróży ok. 1,5 h), Krakowem (czas podróży ok. 5 h), Wrocławiem (czas podróży ok. 4,5 h) i Gdańskiem (czas podróży ok. 5,5 h). Od kilku lat działa też sprawnie Łódzka Kolej Aglomeracyjna łącząca Łódź z innymi miastami i miejscowościami na terenie województwa m.in. Sieradzem, Zduńską Wolą, Łowiczem, Kutnem, Zgierzem, Koluszkami i Skierniewicami.

Do Atlas Areny można dojechać komunikacją miejską:
» z dworca Łódź-Fabryczna - tramwajem nr: 12B, 18 i autobusem nr 80
» autobusem nr: 6, 52, 86, 88A, 93, 97A, 97B, 99, N2
» tramwajem nr: 8, 10B, 10A, 12A, 12B, 14, 15

Więcej informacji    Rozkład jazdy

 

Autobus  AUTOBUSEM

Łódź posiada bezpośrednie połączenia autobusowe m.in. z Pragą (czas podróży około 8 h), Brnem (ok. 7 h), Wiedniem (ok. 9 h), a także Krakowem (ok. 4,5 h), Toruniem (ok. 2,5 h), Gdańskiem (ok. 5 h), Kołobrzegiem (ok. 13 h), Krynicą Zdrój (ok. 8,5 h). Z trzech łódzkich dworców autobusowych odjeżdżają również autobusy PKS. Dogodne połączenie z warszawskimi lotniskami (Okęcie, Modlin) zapewnia OKbus.

Autobusy mają swoje przystanki:
» PKS Łódź na dworcu autobusowym Łódź-Kaliska, Łódź-Fabryczna, dworzec Północny,
» Flixbus na dworcu autobusowym Łódź-Fabryczna,
» OKbus na dworcu autobusowym Łódź-Kaliska

Flixbus - rozkład jazdy    OKbus - rozkład jazdy    PKS - rozkład jazdy

 

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Po mieście można przemieszczać się na wiele sposobów m.in. taksówką, rowerem czy skuterem miejskim oraz transportem publicznym – tramwajem lub autobusem (również linie nocne).

Tramwaj, autobus

Na terenie Łodzi obowiązują bilety czasowe (do 20, 40 i 60 min); są też bilety jednodniowe i krótkookresowe – weekendowe lub 5-dniowe. Można je nabyć w kioskach, biletomatach znajdujących się na przystankach w centrum miasta, na dworcach kolejowych, a także w autobusach i tramwajach. W większości można płacić bilonem lub/i kartą płatniczą, w niektórych tylko kartą. Odwiedzający Łódź, którzy nocują w obiektach noclegowych na terenie miasta, mają możliwość skorzystania z specjalnej oferty Biletu Turystycznego. Bilet został wprowadzony do sprzedaży we wrześniu 2018 roku i jest idealną propozycją dla przyjezdnych pragnących poruszać się po Łodzi za pomocą transportu zbiorowego. Do Atlas Areny można dojechać tramwajem nr 8, 10B, 10A, 12B, 14, 15, 18 oraz autobusami nr 6, 52, 80, 86, 88A, 93, 97A, 97B, 99, N2.

Rozkład jazdy MPK   Bilet Turystyczny

TAXI

W przypadku korzystania z taksówek, najbezpieczniej korzystać z korporacji taksówkarskich, które posiadają jasno określone zasady naliczania kosztu przejazdu. Zamiast więc wsiadać do taksówki czekającej na postoju, lepiej jest zamówić ją telefonicznie bądź skorzystać z dedykowanej aplikacji mobilnej.

Kilka numerów telefonu do korporacji taksówkarskich:

Bobas Taxi +48 780 007 100 (posiadają foteliki samochodowe dla dzieci)

Green Cab Taxi + 48 42 666 44 44

Rydwany Miasta +48 512 50 40 30

Mer. C Radio Taxi +48 42 650 50 50, +48 800 650 50 50

Nova Taxi +48 800 111 111, +48 42 111 111

Radio Taxi 919 +48 42 19191

Taxi Plus +48 800 500 500

TeleTaxi +48 800 400 400

Miejski skuter elektryczny

Od kwietnia 2018 roku działa w Łodzi prowadzona przez firmę Blinkee wypożyczalnia elektrycznych skuterów. Wypożyczanie jednośladów jest bardzo łatwe, należy zacząć od zainstalowania aplikacji mobilnej i zarejestrowania się w systemie. Po uregulowaniu opłaty inicjalnej można korzystać z sieci skuterów. Jechać można tak daleko, jak pozwoli na to poziom naładowania baterii (max. 80 km). Można wyjeżdżać poza granice Łodzi. Ważne jest aby zwrócić skuter w granicach wyznaczonego obszaru. Maksymalna prędkość pojazdu to 45 km/h. Koszt użytkowania pojazdu to 0,59 zł za minutę (dla studentów 0,50 zł). W przypadku postoju płacimy 0,09 zł za minutę.

Miejski skuter elektryczny

Źródło: www.lodz.travel