FDI 2016 Poznań, Poland

Poznań

Poznań to jedno z najstarszych i największych miast w Polsce, znane z organizacji wydarzeń targowych i kongresowych. Wizyta w stolicy Wielkopolski stanowi też okazję, by zwiedzić miejsce nierozerwalnie związane z początkami Polski. Tutaj swój gród miał książę Mieszko I. Prawdopodobnie także tutaj przyjął chrzest w 966 roku, dołączając do grona średniowiecznych władców Europy. Wydarzenie to uznaje się za początek państwa polskiego, a jego historię można poznać w Bramie Poznania– nowoczesnym centrum interpretacji dziedzictwa.

Odwiedzając Poznań nie sposób ominąć Starego Rynku, z przepięknym renesansowym ratuszem. Na zwiedzających czeka również Rogalowe Muzeum Poznania, Jezioro Maltańskie, uchodzące za jeden z lepszych i piękniejszych profesjonalnych torów regatowych Europy, dawny Zamek Cesarski oraz Centrum Handlu, Biznesu i Sztuki Stary Browar, uznane w 2005 roku za najlepsze centrum handlowe średniej wielkości na świecie.

Poznań to także setki klimatycznych kawiarni, klubów, pubów i restauracji, rozlokowanych w całym mieście. Działa wśród nich kilkadziesiąt lokali wyróżnionych w prestiżowym żółtym przewodniku kulinarnym „Gault & Millau Polska”.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Poznan
           fot. J. Pindych

Poznan_travel


Poznan_Convention