CEDE 2021 w pigułce

CEDE 2021 w pigułce

Nareszcie! – tak jednym słowem można opisać emocje towarzyszące targom CEDE 2021, które po 11 latach wracają do rodzinnej Łodzi.

Ostatnia wystawa CEDE w Łodzi odbyła się w 2008 roku, ostatnia w ogóle w 2019. Wprawdzie rok później CEDE zaprezentowało wirtualną odsłonę, ale – jak podkreśla większość znawców tematu – to jednak nie to samo. Co czeka uczestników tegorocznej edycji najstarszych targów stomatologicznych w Polsce?

ŁÓDŹ – każdemu po drodze. Położenie geograficzne Łodzi jest bezsprzecznie jej największym atutem. W dalszym ciągu do miasta najlepiej dostać się samochodem. Kolej jest modernizowana i - być może - na kolejne edycje CEDE np. z Warszawy będzie można przyjechać w niecałą godzinę.

ATLAS ARENA – rezerwowa, kompaktowa, w sam raz. Pierwotnie CEDE miało odbyć się w EXPO, ale obiekt pozostaje pustym szpitalem dla pacjentów z koronawirusem. AA rozpoznawalna jest raczej z wydarzeń sportowych i kulturalnych, ale sprawdza się również organizatorom targów. Dobry dojazd, wygodny parking, wystawa i szkolenia pod jednym dachem, mają sprawić, że wizyta na CEDE dla każdego będzie komfortowa.

BEZPIECZEŃSTWO – bez paszportu nie wejdziesz. Wejście na teren wystawy CEDE 2021 będzie możliwe na podstawie Bezpłatnej Karty Wstępu (do pobrania na www.cede.pl) oraz za okazaniem kodu UCC (Unijny Certyfikat Covid). Oznacza to, że na terenie wystawy będą mogły przebywać osoby: w pełni zaszczepione, posiadające status "ozdrowieńca" lub posiadające aktualny, negatywny wynik testu na COVID. Na miejscu będzie można zrobić test (odpłatnie). To nie powinien być problem, wszak – według MZ – ponad 90 proc. dentystów przyjęło dwie dawki szczepionki. Podobną politykę wprowadzili organizatorzy największych wydarzeń stomatologicznych na świecie.

WYSTAWA – optymistyczny krajobraz po COVID-19. W Łodzi nie zabraknie produktów uznanych na świecie marek chociażby: A-dec, Acteon, Planmeca, Dentsply Sirona, GC, Melag czy VOCO, a także lubianych dystrybutorów np. MEDITRANS, Optident, Hol-Dental Depot czy DentalHolding. Cześć z firm odpuściła CEDE, ale ten fakt nie powinien nikogo specjalnie dziwić, wszak flagowa impreza w stomatologii – IDS w Kolonii jest kilkunastokrotnie mniejsza w tym roku. Koronawirus zrobił swoje, ale może tym bardziej należy liczyć na większe promocje w Łodzi.

EDUKACJA – wykłady w odwrocie. 100 proc. wiedzy, 0 minut wykładów – to hasło towarzyszące większości projektów edukacyjnych przy CEDE. Zamiast akademickich sesji będą dynamiczne panele dyskusyjne i warsztaty. Edukacyjną gwiazdą CEDE będzie lubiany i szanowany lek. dent. Grzegorz Witkowski oraz jego koledzy z Dental Masters Group.

INTEGRACJA – pod krawatem i na (dużym) luzie. CEDE wraca do Pałacu Poznańskiego, w którym bawiły się pokolenia dentystów. Sam obiekt mocno się zmienił i niemożliwym jest w nim huczna zabawa do białego rana. Będzie za to uroczysty bankiet. Dla tych, którzy koniecznie chcą pokazać się na parkiecie, swoje podwoje otwiera legendarny pub „Łódź Kaliska”. O luz uczestników zadba m.in. najlepszy polski przedstawiciel stand up Rafał Pacześ. W programie są także 30-urodziny Meditrans.