Uwaga techniku: Sesja PTTD na CEDE 2022!

Uwaga techniku: Sesja PTTD na CEDE 2022!

Zapraszamy na całodniową sesję Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych, która odbędzie się w ramach Forum Cyfrowego BE DIGITAL podczas CEDE 2022 w Łodzi (22-24 września).

Tak jak powstanie Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych w 1985 roku wynikało z potrzeby środowiska, tak stworzenie sesji poświęconej stomatologii cyfrowej podczas CEDE 2022 wynika…dokładnie z tego samego powodu! CEDE na dobre powróciło do Łodzi, a przecież to w Łodzi technicy dentystyczni zawsze na targach czuli się najlepiej. Z faktem, że stomatologia cyfrowa to nasza przyszłość trudno polemizować.

30. edycja najstarszych, branżowych targów w Polsce kryje wiele atrakcji dla uprawiających zawód technika dentystycznego. Warto przyjrzeć się im uważnie.

PROGRAM SESJI POLSKIEGO TOWARZYSTWA TECHNIKÓW DENTYSTYCZNYCH

Całodniowa sesja PTTD odbędzie się 23 września, a więc w drugi dzień CEDE 2022. Program sesji powstał przy współpracy ekspertów Towarzystwa oraz znakomitych Partnerów. Szczególne ukłony za wysiłek należą się szefowej PTTD Beacie Peterson.

W ramach sesji zaplanowano w sumie 7 tematów.

10.00 - 11.30 WPROWADZENIE W SYSTEMY CAD/CAM
Wykład wprowadzający:
CAD/CAM od zakładu przemysłowego do pracowni protetycznej
Prof. dr hab. n. tech. inż Leszek Klimek
Cyfrowa i analogowa protetyka w codziennej pracy laboratorium techniki
Tech. dent. Tomasz Dąbrowski

11.45 - 13.15 INNOWACYJNOŚĆ WYKONANIA PROTEZ RUCHOMYCH CAŁKOWITYCH SYSTEMEM CAD/CAM
Cyfrowe protezy - technologiczna rewolucja w laboratorium i gabinecie stomatologicznym
Dr n. med. lek. dent. Magdalena Orczykowska, Tech. dent. Adrian Szymajda

13.45 - 14.45 SKANOWANIE I DRUKOWANIE W PROTETYCE I ORTODONCJI
Technologia druku 3D - wysoka jakość, wiele możliwości. Technologia wytwarzania addytywnego, precyzyjność, przewidywalność, dokładność, funkcjonalność, powtarzalność i estetyka wytwarzania w druku 3D
Tech. dent. Wiktoria Granek, Tech. dent. Tomasz Janicki

15.00 - 17.00 PROJEKTOWANIE CAD
Analiza możliwości podczas planowania i projektowania protez szkieletowychw Exocad
Mgr tech. dent. Anna Płoszyńska
Rozległe struktury monolityczne z tlenku cyrkonu zaprojektowane na skanie wewnątrzustnym
Tech. dent. Michał Nytko

17.15 - 18.15 SPIEK LASEROWY I WYCINANIE STRUKTUR CAM
Selective Laser Melting oraz obróbka skrawaniem - technologie wytwarzania prac w technice dentystycznej
Tech. dent. Tomasz Janicki

WYSTAWA

Każdy kto wykupi uczestnictwo w sesji PTTD będzie mógł zajrzeć do hali EXPO, gdzie zlokalizowane będą stoiska najważniejszych producentów i dystrybutorów sprzętu stomatologicznego z kraju i zagranicy.

STREFA DIGITAL

Dodatkowo, każdy będzie mógł odwiedzić STREFĘ DIGITAL, miejsce, w którym planujemy m.in. festiwal skanerów, testy oprogramowania i pokazy druku 3D.

DEBATA

Czy uniwersytety medyczne uczą stomatologii cyfrowej? Czy posiadają kadry, które mogą dobrze przygotować do rynkowej rzeczywistości jaką jest digitalizacja przyszłych lekarzy dentystów i techników dentystycznych? Czy są wyposażone w niezbędne narzędzia lub czy myślą o ich zakupie? Co należy zrobić, aby uczelnie były ważnym ogniwem w cyfryzacji polskiej stomatologii?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z udziałem ekspertów, pod kierownictwem prof. Teresy Sierpińskiej (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku), które odbędzie się w ramach Forum Cyfrowego BE DIGITAL przy targach CEDE 2022 w Łodzi.

Podczas debaty zostaną przedstawione i omówione wyniki ankiety dotyczącej cyfryzacji stomatologii przeprowadzonej na uczelniach medycznych kształcących lekarzy dentystów oraz techników dentystycznych.

FORUM CYFROWE BE DIGITAL

Przypomnijmy, że Sesja PTTD odbędzie się w ramach nowego projektu branżowego FORUM CYFROWEGO BE DIGITAL. Bez zawahania możemy powiedzieć, że takiego wydarzenia jeszcze w Polsce nie było. W jednym miejscu, pod jednym dachem spotkają się najważniejsi producenci i dystrybutorzy technologii cyfrowych wykorzystywanych w stomatologii. BE DIGITAL stworzono z myślą o promocji stomatologii cyfrowej wśród lekarzy dentystów i techników dentystycznych.

Program edukacyjny Forum BE DIGITAL rozłożono na trzy dni. Dla uczestników przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety.

Zobacz pakiety Forum Be Digital          Zamów uczestnictwo