Szkolenie INDENT podczas CEDE

Szkolenie INDENT podczas CEDE

Soft Touch Strategy (STS) ZDROWIE ZACZYNA SIĘ W JAMIE USTNEJ - efektywne rozwiązania w prawidłowej higienie. Mechaniczna i chemiczna kontrola biofilmu. Praktyczny workshop z technik profesjonalnej higieny jamy ustnej.

Program warsztatów:

BARDZIEJ ŚWIADOME PODEJŚCIE DO PROFILAKTYKI JAMY USTNEJ

Podczas szkolenia zostaną omówione najważniejsze tematy dotyczące profesjonalnej higieny jamy ustnej.

Profesjonalista – lekarz dentysta, higienistka stomatologiczna który chce wyróżniać się umiejętnościami i profesjonalizmem, musi działać jako prawdziwy „osobisty trener zdrowia jamy ustnej”, budując ścieżkę edukacji i motywacji do domowej higieny jamy ustnej, dostosowaną indywidualnie do każdego pacjenta.

Warsztat dla praktyków umożliwi pracę na narzędziach do higieny jamy ustnej, przećwiczenia umiejętności, wyciągnięcia wniosków i określenia zasad skutecznego stosowania danej umiejętności w gabinecie z pacjentem.

Instrukcja prawidłowego doboru narzędzi do mechanicznej i chemicznej higieny jamy ustnej: skuteczności, wygody i wydajności (przy bezpośrednim zaangażowaniu uczestników) jest głównym celem tego spotkania.

Indywidualny instruktaż zawiera:

- Czyszczenie gładkich powierzchni zębów szczoteczką klasyczną
- Profesjonalny pomiar przestrzeni międzyzębowych
- Użycie i dobór odpowiednich szczoteczek międzyzębowych
- Technika 1 na 1 – czyszczenie szczoteczką jednopęczkową

Prowadzący:
dypl. hig stom Magdalena Gocoł - higienistka oraz instruktor higieny jamy ustnej
mgr technik dent. Renata Dziedzicka - instruktor higieny jamy ustnej
mgr Agnieszka Stącel-Stępniewska - instruktor higieny jamy ustnej

Każdy z uczestników warsztatów otrzyma pełen zakres produktów, niezbędnych do przeprowadzenia szkolenia, wraz z materiałami pomocniczymi.
(BLOK WARSZTATOWY: podział na ok 10-12 osób w grupie. Czas jednego warsztatu 120 min. Równoległe szkolenie dla 3 grup – 3 trenerów). 

Koszt: 189 zł

Zapisy: >>kliknij tutaj<< (liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń)

Organizator:
INDENT - oficjalny dystrybutor marki CURASEPT oraz Tello w Polsce.
Osoba odpowiedzialna za kontakt: Beata Wróblewska: beata@indent.pl ; tel.: 71 342 34 19

 

SOFT TOUCH STRATEGY - BARDZIEJ ŚWIADOME PODEJŚCIE DO PROFILAKTYKI JAMY USTNEJ

Curasept S.p.A., we współpracy z licznymi ekspertami w dziedzinie higieny i profilaktyki jamy ustnej, opracował serię teoretycznych i praktycznych seminariów, które spełniają potrzeby informacyjne i aktualizacyjne specjalistów w sektorze stomatologicznym.

Głównym celem kursu Soft Touch Strategy (STS) jest podnoszenie świadomości wśród pracowników służby zdrowia jamy ustnej w celu identyfikacji i zapobiegania głównych problemów j.u., z którymi mogą zetknąć się pacjenci.

STS jest interaktywnym "treningiem". W rzeczywistości stanowi połączenie części teoretycznej z praktyczną, w których oprócz dyskusji nad wskaźnikami epidemicznymi, przyczynami etiologicznymi i konsekwencjami niewłaściwej higieny na twardych i miękkich tkankach jamy ustnej, należy podkreślić zasady, które musi przestrzegać profesjonalny trener higieny jamy ustnej.