O stomatologii cyfrowej w 5 zdaniach - Hol-Dental Depot

O stomatologii cyfrowej w 5 zdaniach - Hol-Dental Depot

Dlaczego to dobry pomysł?
Czas to pieniądz, a stając się digital, możemy pracować szybciej, wydajniej i dokładniej. Im później w to wejdziesz tym bardziej zostaniesz w tyle za konkurencją. To idealny moment by dołączyć do świata cyfryzacji.

Co zyskuje lekarz/technik/pacjent?
Wszyscy oszczędzają czas i zyskują wysoką dokładność. Lekarze w prosty sposób komunikują się z pracownią, a technicy mają możliwość szybkiego wykonania pracy ponownie w razie potrzeby. Pacjenci natomiast otrzymują estetyczną i funkcjonalną pracę bez „dławienia się „masą wyciskową.

Dlaczego nie warto bać się digital dentistry?
Przez ostatnie lata ogromna ilość lekarzy i techników przecierała szlaki w tej dziedzinie. Obecnie mamy już wykwalifikowanych szkoleniowców i specjalistów, którzy chętnie wyjaśnią krok po kroku jaką ścieżką powinniśmy kroczyć i pomogą przejść przez różne trudne momenty, które z pewnością można napotkać. Nie powinniśmy bać się czegoś co już znamy. Na co dzień większość z nas korzysta już z laptopów i smartfonów oraz różnych aplikacji. Cyfryzacja to nasz chleb powszedni.

Jak zacząć?
Jako technik powiedziałbym, że od oprogramowania i skanera laboratoryjnego, natomiast patrząc z perspektywy lekarza zacząłbym od tomografii i skanera wewnątrzustnego.

Mój cyfrowy produkt nr 1?
Zdecydowanie program Exocad. Według mnie daje zdecydowanie największe możliwości oraz jest bardzo intuicyjny. Przed zakupem każdy może porównać ofertę dostępną na rynku i wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Jeżeli powiążemy odpowiednie oprogramowanie z najwyższej jakości materiałem, jakim niewątpliwie są dyski cyrkonowe Sagemax, otrzymamy gotową receptę na sukces!

Przygotował: tech. dent. Michał Nytko, konsultant techniczny Hol-Dental Depot i Sagemax