Kareta na 30-lecie CEDE

Kareta na 30-lecie CEDE

Cztery asy w talii organizatorów CEDE to: wystawa, Forum CEDE Dental Challenge, Cyfrowe Forum Be Digital oraz program integracyjny.

Przygotowania do 30. edycji CEDE wchodzą w kluczową fazę. Wkrótce projekt – nie tylko ze względu na jubileusz – będzie dopięty na ostatni guzik.

Wystawa CEDE: miejsce jak dawniej, ale wszystko inaczej

EXPO w Łodzi jest już gotowe na przyjęcie najważniejszych producentów oraz dystrybutorów sprzętu stomatologicznego oraz dostawców usług na rynek stomatologiczny. Nowoczesny obiekt zlokalizowany jest w tym samym kompleksie, gdzie targi CEDE odbywały się w latach 1991-2007. Infrastruktura EXPO pozwala na organizację wystawy komfortowej zarówno dla wystawców jak i zwiedzających. Pod jednym dachem, oprócz dużej hali, zlokalizowano aule i sale wykładowo-warsztatowe. Nieopodal znajdują się hotele o różnym standardzie w przystępnych cenach.

Aktualna lista wystawców dostępna jest »tutaj«. Udział w CEDE potwierdzili już uznani producenci oraz najbardziej lubiani dystrybutorzy. Do jesieni wypełnimy EXPO w 100 proc.!

Forum CEDE Dental Challenge: sentymenty i wiedza zza oceanu

Wielu uczestników branży pamięta dokładnie, że za program edukacyjny pierwszych edycji CEDE w Łodzi odpowiadał prof. Stanisław Suliborski. Dziś śmiało możemy mówić o naukowej pętli czasu, ponieważ kierownikiem naukowym Forum CEDE Dental Challenge został syn legendy polskiej stomatologii, dr n. med. Bartosz Suliborski. Jego autorskim pomysłem będzie sesja amerykańska, przygotowana we współpracy z praktykami z Uniwersytetu w Maryland. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z prezentacjami takich osobistości stomatologicznych zza wielkiej wody jak:

  • Douglas M. Barnes  - Stomatologia estetyczna: Przegląd nowości w zakresie uzupełnień pełnoceramicznych - czytaj więcej»
  • Radi Masri  - Współczesne leczenie z zastosowaniem implantów stomatologicznych - czytaj więcej»
  • Carl F. Driscoll - Praktyczne wskazówki ułatwiające leczenie protetyczne, zwiększające jego przewidywalność i opłacalność - czytaj więcej»
  • Sylvan Feldman - Perypetie związane z terapią implantologiczną - czytaj więcej»
  • Bradley A. Trattner - Endodoncja kliniczna dla stomatologa zachowawczego - czytaj więcej»
  • Harlan J. Shiau - Określanie ryzyka wystąpienia peri-implantitis u pacjenta - czytaj więcej»
  • Harlan J. Shiau - Zachowanie zębów: Regeneracja przyzębia w praktyce klinicznej - czytaj więcej»

W ramach Forum zapraszamy także na sesję EndoMasters Academy i spotkanie z dr n. med. Maciejem Kuźmińskim. W programie znalazły się: wykład: Powikłania w leczeniu endodontycznym. Jak ich unikać i jak rozwiązać problem oraz warsztaty:
1) Użycie mikroskopu i maszynowe opracowanie kanałów i 2) Powtórne leczenie endodontyczne pod mikroskopem.

Forum BE DIGITAL, czyli stomatologia cyfrowa bez tajemnic

Ten projekt w ramach CEDE 2022 jest tak duży, że poświęciliśmy mu osobną stroną internetową – www.forumbedigital.pl Forum skierowane jest do wszystkich, którzy myślą o ucyfrowieniu swojej praktyki stomatologicznej lub owej cyfryzacji chcą stawiać kolejne kroki. Istotą BE DIGITAL jest połączenie lekarzy dentystów z technikami, pokazanie im kluczowych zasad współpracy, prezentacja najlepszych rozwiązań technologicznych, dyskusja o potrzebach i wyzwaniach. W ramach Forum będzie można w praktyczny sposób (wiedza oraz testy!) zapoznać się z możliwościami różnych skanerów, „poklikać” pod okiem fachowca w programach dedykowanych technikom, a nawet zobaczyć, w jaki sposób wykorzystać kompleksowo druk 3D.

Lista Partnerów (a to nie wszyscy!) już jest naprawdę znakomita: Natrodent, PTTD, CadXpert, 3shape, Zirkonzahn, Optident, Wellcamdent, Silesia Dental Stomatologia, Zfx Wrocław, S&S Scheftner GmbH, Hol-Dental Depot, Politechnika Śląska. 

Wspólne wieczory na CEDE 2022!

To już tradycja, a dla niektórych esencja wyjazdów na targi – wieczornych atrakcji nie zabraknie również podczas CEDE 2022 w Łodzi. W 2021 roku wróciliśmy z sentymentalną podróżą do Pałacu Poznańskich i świetnie bawiliśmy się w Łodzi Kaliskiej. Co przygotowaliśmy na jesień? Przekonacie się już wkrótce!