Poznaj Poznań

Rekomendowana strona o Poznaniu, gastronomii, wydarzeniach kulturalnych:

www.plot.poznan.pl/     Facebook Poznan

City Park Hotel & Residence

CITY PARK »
,  Wyspiańskiego 26A
w historycznych wnętrzach dawnych koszarów ułanów znajdziemy kompleks hotelowo – handlowo - gastronomiczny. City Park Hotel & Residence to pięciogwiazdkowy hotel, strefa SPA sygnowana francuską marką l'Occitane, Whisky Bar 88 – oznaczony mianem najlepszego baru hotelowego w Polsce, Restauracja CUCINA – wyróżniona 14 punktami i dwiema czapkami w przewodniku Gault&Millau, Kawiarnia CAPPUCCINA – jedna z niewielu, z autorską pracownią cukierniczą, UŁAN BROWAR – browar restauracyjny i warzelnia połączone ze sceną, strefą bilard i chillout. Ponadto klimatyczna kwiaciarnia Ministerstwo Kwiatów i niezwykle kobiecy salon piękności MANI LA, czekają na gości, ceniących wyjątkową jakość. W Galerii Wyspiańskiego 26 zlokalizowanej na parterze Budynku Classic znajduje się wiele butików z modą damską i męską premium, renomowane biuro podróży, barber shop, restauracja japońska oraz indyjska. Te wszystkie miejsca znajdują się w odległości liczonej w kilku krokach…

 

Stary Browar

STARY BROWAR »
jest stosunkowo nowym centrum handlowym, ale zbudowanym w starym stylu. Centrum jest doskonałym miejscem do odwiedzenia w Poznaniu, ponieważ znajduje się w centrum miasta w pobliżu deptaku ulicy Półwiejskiej, posiada wiele sklepów i restauracji, a także klubów nocnych.

 


Stare Miasto

STARE MIASTO »

Dzisiejszy Stary Rynek i jego okolica są typowym przykładem średniowiecznego polskiego miasta. Rynek, z jego - ratuszem, pręgierzem, pałacami, kamieniczkami, studzienkami, Wagą Miejską ściągają rzesze turystów. Główną atrakcją Starego Rynku są Koziołki, które ukazują się tylko 1 raz dziennie o godz. 12.00. Dziś wiele restauracji wartych polecenia rozsianych jest po całym Poznaniu, niemniej to właśnie Stary Rynek jest tym punktem, bez którego wizyta w Poznaniu nie może się obejść. W okolicach Starego Rynku w Poznaniu znajdziecie co najmniej kilkadziesiąt restauracji. Przy tak szerokiej ofercie wybór naprawdę jest trudny stąd warto zajrzeć na www.poznan.travel/pl/r/gdzie-zjesc/najciekawsze-restauracje-w-okolicach-starego-rynku. Namawiamy jednak do własnych poszukiwań i odkrywania miejsc spoza naszego zestawienia.
     

CK Zamek

CK ZAMEK »
Kolejnym wspaniałym miejscem do odwiedzenia w Poznaniu jest Zamek Cesarski przy ulicy św. Marcin 80/82.
To nie tylko zamek, ale także centrum wystawowe z kinem, teatrem, kilkoma barami, kawiarniami, muzeami.

 

Ostrów Tumski

OSTRÓW TUMSKI Poznań »
Początki państwa polskiego to Ostrów Tumski w Poznaniu. Ostrów w języku staropolskim oznacza wyspę a tum – katedrę. To na tej wyspie rozpoczęły się historyczne dzieje Poznania i Polski. Już za czasów Mieszka I istniał tutaj potężny 4. członowy gród obronny będący jednocześnie siedzibą pierwszych władców Polski i pierwszego biskupa w Polsce – Jordana. Zdaniem większości historyków Ostrów Tumski to miejsce chrztu Polski. Dzisiejszy Ostrów Tumski w Poznaniu to miejsce, od którego niemalże wszyscy turyści rozpoczynają zwiedzanie miasta. Obecnie można tu także zobaczyć najstarszą katedrę na terenie Polski oraz kilka starych i nowoczesnych muzeów.

 

 Rogale Marcińskie

WYPRÓBUJ ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE »
Tylko określona liczba piekarni mających licencję jest uprawniona do ich wypiekania. Wcześniej rogaliki świętomarcińskie można było wypiekać tylko 11 listopada, w dzień ulicy świętego Marcina, kiedy cała ulica w centrum Poznania staje się deptakiem z wieloma tradycyjnymi wyrobami i jedzeniem. Dziś słynne pieczywo można kupić zwiedzając Poznań dowolnego dnia, a nawet zwiedzić Rogalowe Muzeum Poznania gdzie dowiesz się o historii rogali świętomarcińskich i jak się je robi. Stary Rynek - pokazy rogalowe 12:30, 13:45 (pokaz dwujęzyczny polsko-angielski) i 15:00. Pokazy rogalowo-koziołkowe 11:10

 


Jezioro Maltańskie Termy Maltańskie

MALTA »

to tereny wypoczynkowe wokół ponad 2 km kw. Jeziora Maltańskiego. Powstało tu centrum rekreacyjno-sportowe dla mieszkańców Poznania i ich gości - wiele obiektów dla czynnego uprawiania sportu jak i mających charakter rekreacyjny. Wzdłuż 8 torów regatowych na jeziorze odbywają się m.in. mistrzostwa świata sportów wodnych. Na zboczu, pobliskiego Kopca Wolności, jest czynny:
» całoroczny stok narciarski;
» letni tor saneczkowy;
» kolejka górska.
Niewątpliwą atrakcją Malty są, czynne przez cały rok, Termy Maltańskie. Potrzebna w nich ciepła woda czerpana jest z lokalnych ujęć z głębokości 1100 metrów.
Facebook malta.poznan

 

Trakt Królewsko-Cesarski
TRAKT KRÓLEWSKO-CESARSKI »
to szlak, który wiedzie przez najciekawsze zakątki Poznania. To spektakl, w którym głównym bohaterem jest miasto i czterdzieści pokoleń mieszkańców, którzy je budowali. Trakt stawia widza przed majestatem tysiącletniego Poznania i opowiada o „sięganiu po koronę” – czyli o tym, jak zrealizować z powodzeniem to, co sobie zaplanowaliśmy. Czytaj więcej na www.trakt.poznan.pl