Muzyka na żywo

CEDE stawia na rozwój, ale podtrzymuje najlepsze tradycje. Jedną z nich jest muzyka na żywo, która przez trzy dni dobiega do uszu wszystkich uczestników wystawy z pasażu pomiędzy pawilonami. Nie inaczej będzie w tym roku. Smooth jazz, klasyka, muzyka rozrywkowa – znakomici pianiści udowodnią, że fortepian to fantastyczny instrument.

Izabella GontarzIzabella Gontarz – absolwentka Akademii Muzycznej im. J.I. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Instrumentalnym w klasie wiolonczeli. Nauk gry na fortepianie pobierała m.in. od Jana Poradowskiego. Brała udział w kursach mistrzowskich muzyki kameralnej w Szwecji, pod kierunkiem prof. Gerarda Hammana oraz w XX Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi zdobywając wyróżnienie w kategorii ,, Kwartet  Smyczkowy". Gościnnie grała w Filharmonii Kaliskiej, Zielonogórskiej, Filharmonii Słupskiej oraz w Sinfonietta Polonia. Koncertowała  w wielu zespołach, wykonujących repertuar klasyczny i rozrywkowy w Sztokholmie oraz w niemalże wszystkich krajach Europy Zachodniej. Od 20 lat prowadzi kwartet smyczkowy ,,Classic Quartet", który w swoim repertuarze posiada ponad 350 utworów. Od  24 lat pracuje w Filharmonii Poznańskiej im.T. Szeligowskiego na stanowisku wiolonczelista, gdzie pod batutą znanych i wybitnych dyrygentów rozwija wiedzę i umiejętności grania zespołowego.

Dariusz StarostaDariusz Starosta - pianista, pedagog, kompozytor i dyrygent. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu. Koncertuje w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Belgii, Austrii, Cyprze, Portugalii oraz Turcji. Współpracuje z instytucjami kultury na terenie Wielkopolski. Akompaniował śpiewakom operetkowym, klasycznym i rozrywkowym. Realizuje autorskie projekty pianistyczne i recitale. Obecnie współpracuje z Pałacem Wąsowo, Pałacem Jaśminowym w Batorowie oraz restauracją ,,The Time” Młyńska 12 w Poznaniu, gdzie można posłuchać standardów jazzowych, bluesa, muzyki filmowej oraz klasyki w jego wykonaniu. Od wielu lat udziela lekcji gry na fortepianie i uczy śpiewu estradowego. Organizuje szereg koncertów estradowych z udziałem swoich uczniów. Ukończył kursy fortepianowe m.in. u znakomitego pianisty jazzowego Piotra Kałużnego. W 2011 r. ukazała się pierwsza autorska płyta Dariusza Starosty pt. ,, Impresje fortepianowe”.