Program Kongresu

Ekstremalne naprawy bardzo zniszczonych zębów czyli odbudowa za pomocą wkładów z włókien szklanych i materiałów kompozytowych

Wykładowca(y):
Dr n. med. Michał Ganowicz

Przewodniczący sesji:
Dr hab. n. med., prof. nadzw. Elżbieta Bołtacz-Rzepkowska

Miejsce: Pawilon 15 - poziom 1, Sala 1.E

Data: 22.09.2018, Sobota

Godziny: 12:30 - 15:00


Rodzaj zajęć: Wykład
Język: polski
Punkty edukacyjne: 2.5
Koszt: w ramach opłaty kongresowej

Zgodnie z prawem Murphy’ego jeśli coś może pójść źle, to na pewno tak się stanie. Zgodnie z tym samym prawem, nasi pacjenci przyjdą do gabinetu z bolącym, złamanym lub przebarwionym zębem dzień przed ważnym wyjazdem, ślubem, randką… I na pewno będą to pacjenci, którzy leczą się u nas od lat, leczymy całe ich rodziny, są przyjaciółmi naszych dobrych znajomych… Słowem trudno będzie im odmówić….

Właśnie w takich przypadkach materiały kompozytowe są nieocenione. W krótkim czasie możemy odbudować koronę, poprawić uśmiech, nawet na dłuższy czas, a nasz pacjent będzie mógł bez zażenowania uśmiechać się od razu wizycie.

Podczas tego wykładu dowiesz się jak za pomocą materiałów kompozytowych szybko odbudować nawet bardzo zniszczony ząb, jak wykorzystać adhezję oraz wkłady z włókien szklanych, a także jak wykorzystać właściwości uniwersalnych materiałów kompozytowych. Nauczysz się też jak za pomocą kilku trików nadać naturalny wygląd kompozytowym rekonstrukcjom zębów.